Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen için nefesler tutuldu. Türkiye dahil dünyanın farklı noktasında bulunan binlerce oyuncu, yeni tanıtılacak olan Switch’in fiyatı hakkında merak dolu bekleyişine başlamış bulunuyor. Bugüne kadar daha çok teknik özellikleri ve yetenekleri hakkında söylentilere tanıklık ettiğimiz Switch’i satın almaya karar verenler, şimdiden kullanıcı adlarını rezerve etmeye başlayabilir.

Daha önceki Nintendo konsollarında olanın aksine Switch’le birlikte kullanıcı adlarında yeni bir dönem başlamak üzere. Artık rakamlardan oluşan uzun kullanıcı adlarını aklınızda tutmanıza gerek kalmayacak. Arkadaş listenizi oluşturmak için tıpkı Steam ve PSN‘de olduğu gibi harflerden oluşan kullanıcı adları alınabilecek. Her ne kadar Switch’in resmî çıkışına birkaç hafta daha var olsa da, isteyenler şimdiden kullanıcı adını kaydederek başkaları tarafından alınmasını engellemeye çalışıyor.

Eğer siz de Nintendo hesabınıza oturum açarsanız, profil sayfasına eklenen yeni bir “Kullanıcı kimliği” başlıklı alanı görebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Nintendo’nun resmî sitesini ziyaret etmek. Daha sonra User ID kısmını düzenleyerek istediğiniz herhangi bir kullanıcı adını kaydedebilirsiniz. Tabii bunun için seçtiğiniz kullanıcı adının daha önce kayıt altına alınmamış olması gerekiyor. Aldığınız bu kullanıcı adının Nintendo Network ID‘den farklı olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Bilindiği üzere Nintendo Network ID, yalnızca 3DS ve Wii U‘da geçiyor. Şimdilerde ise Switch için özel kullanıcı adları alınabiliyor.

Switch’in 3 Mart tarihinde tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER