, için oyunları güncellemeyi artık bırakıyor. platformunda Blizzard oyunları artık çalışmayacak.

Bilgisayar oyunculuğunda donanımlar kuşkusuz son derece önemli ancak donanım uyumluluğunun dışında aynı zamanda işletim sistemi de oyunlarda ciddi ölçüde etkili olabilmekte. Oyuncuların en çok kullandığı işletim sistemi ise Windows… Windows işletim sistemleri arasında Windows XP’nin ardından Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows  8.1 ve Windows 10 çıktı ancak oyuncuların ciddi bir bölümü hala Windows XP kullanmaya devam ediyor. Dünyanın en ünlü oyun yapımcılarından biri olan Blizzard da bunun farkındaydı ve oyunculara , ve daha pek çok  ünlü oyunun Windows XP desteğini de sunmaya devam ediyordu. Ancak bu konuda belli başlı bazı değişiklikler var.

world

BLİZZARD XP KULLANANLARA ACIMAYACAK

Blizzard, Windows XP kullanan oyuncular ile artık yolları ayırıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada bundan sonra geliştirilecek oyunların ve World of Warcraft gibi şuan da dünyanın popüler oyunlarının gelecek sürümlerinin artık Windows XP desteklemeyeceklerini açıkladı. World of Warcraft oyununun dışında StarCraft 2, Diablo 3 gibi popüler oyunlar için de artık Windows XP desteği sona erdi.

Ancak yukarıda anlattıklarımıza rağmen oyunu hala XP işletim sisteminde oynamak istiyorsanız yapacağınız şey basit; Blizzard tarafından yayınlanacak olan yeni güncellemeyi oyunununa kurmayacaksınız ve bu sayede XP’de kullanmaya devam edeceksiniz.

 

CEVAP VER