Switch’in resmi olarak tanıtılmasına yaklaştığımız her gün, konsoluna dair yeni detaylar da gün yüzüne çıkmaya başlıyor. geliştiricisi firmalar NX desteğini şimdiden duyurmaya başlamış durumdalar. THQ Nordic de bu firmalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

2017’nin Mart ayında tanıtılması beklenen ’le uyumlu oyunlar geliştirmeye başladığını duyuran THQ Nordic, konsolun çıkışıyla birlikte 3 yeni oyunu da bu konsolla buluşturmaya hazırlanıyor.

Sphinx, Cursed Mummy, War Leaders: Clash of Nations ve Legends of War gibi oyunların haklarını satın alan dev oyun stüdyosu; bu oyunlardan Sphinx ve Cursed Mummy’nin Nintendo Switch’e getirileceğini doğruladı.

THQ Nordic’in başındaki isimlerden Lars Wingefors yaptığı açıklamada “Nintendo’nun yeni platformu Switch için çok heyecanlıyız. Sphinx’in yanı sıra iki farklı oyunu da Switch kullanıcılarına sunmak için gerekli çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

THQ’nin Stardew Valley oyununu geliştirmeye başladığını duyurmasının ardından gelen bu haber, Switch’i satın almak isteyen müşteri kitlesini de heyecanlandırmaya yetti. Henüz yeni bir olmasına rağmen büyük oyun stüdyolarından destek mesajları alan Switch’in PS4 ve Xbox One’a dişli bir rakip olacağı böylece daha da netleşti.

Bilindiği üzere Stardew Valley’in aslında bir Wii U oyunu olması bekleniyordu. Ancak Switch’in tanıtılacağı öğrenilince şirket Wii U platformunda geliştirmeyi durdurdu.

Bu arada önümüzdeki yıl Binding of Isaac Afterbirth‘in de Nintendo Switch’e geleceği yönünde dedikodular haber sitelerini süsledi. Oyunun yapımcısı tarafından duyurulan bildiride Binding of Isaac’ın PS4, Xbox One ve ismi verilmeyen bir konsolda daha oynanabileceği belirtildi. Bu konsolun da Nintendo Switch olacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER