7 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce’ye arayüz ve alt yazı desteği sağlanırken, Japonca’ya ise seslendirme desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmiyor. Çok oyunculu desteği olmayan oyunda, kısmi kumanda desteği de sağlanıyor. Aynı zamanda oyun içerisinde 49 adet Steam başarımı da yer alıyor. Şuanda Steam’daki fiyatı 49 lira olan oyunun, uzun bir süre indirim alacağını düşünmüyorum. Eğer indirim bekleme niyetiniz varsa, beklemeyin derim.

Oyun içinde FPS’de tuhaf dalgalanmalar görme ihtimaliniz yüksek. Bu sebeple monitörün yenileme hızını 60’a ayarlamanız gerekiyor. Güncellenmeyen Win 7 x64 sistemlerinde oyunun çalışmadığını ya da çalıştıktan bir süre sonra hata verip kapandığını okudum. Benim sistemim orijinal ve güncel olduğundan dolayı bu sorunu yaşamadım. Ancak sisteminiz Windows 7 64 bit ve korsan olarak kullanıyorsanız, oyunu çalıştıramayabilirsiniz. Steam Cloud desteği oyun ilk çıkışını gerçekleştirdiğinde oyunda yer almıyordu, ancak yaklaşık iki üç gün sonra bu özellik oyuna adapte edildi.

Oyun içindeki tüm sesler Japonca. İngilizce veya farklı bir dil hiçbir zaman duymuyorsunuz. Eğer oyun içerisinde İngilizce seslere alıştıysanız, maalesef bu oyunda bunu göremeyeceksiniz. Geliştirici, bunu düşünerek ekstra bir ses paketi çıkarmadı. Oyunun başlatıcısı 2000’li yılların başındaki oyunların launcherine benziyor. Ancak tüm işlevleri içinde barındırıyor. Oyunda Grafikleri ayarlamak için çok az seçenek bulunuyor. Hatta bunları saymak mümkün. Kenar yumuşatma ve birkaç önceden seçilmiş çözünürlük dışında oyunun grafiklerinde değişiklik yapamıyorsunuz.

Monitörünüz ne kadar iyi olursa olsun, oyunu en fazla 1080p çözünürlükte oynayabiliyorsunuz. 4K monitörler ve daha üstleri oyun içinde desteklenmiyor. Oyunu hem bilgisayarda hem de Playstation 4’de oynama fırsatı buldum. Doğrusunu söylemek gerekirse PC’de aldığınız haz, Playstation 4’de aldığınız hazın yanında devede kulak kalıyor. PC için çıkarılan DLC’de ekstra bir içerik de bulunmuyor.

’yı inceleyip beğendiyseniz, oyunu denemenizi tavsiye ediyorum. Kurulum biraz garip olsa da üstesinden gelebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu oyunu Chaos Legion oyununun halefi olarak görüyorum. Oyunun temel odak noktası nispeten basitken (daha fazla canavar bulmaya çalışırken giderek daha güçlü düşmanlara karşı eğik düşer) oyunun ayrılması için bazı yan şeyler ve bol miktarda hikaye içeriği var. Hızlanma ve sunum fantastik, çünkü gereksiz fanservice’in geçmişine bakabileceğinizi varsayıyoruz.

Bu oyun kesinlikle herkes için değil, ancak eğer bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız mutlaka denemelisiniz.

 

 

CEVAP VER