21 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce’ye arayüz ve alt yazı desteği sağlanırken, Türkçe dahil hiçbir dile maalesef oyun içinde destek verilmiyor.

Daha önce yapmamıştım ancak bu kez oyunun olumlu ve olumsuz yönlerini başlıklar altında bir araya toplamayı düşünüyorum. Olumlu yönlerinden başlamak istiyorum. Dünyayı canlı hissettiren benzersiz karakter karakterleri olan oyunumuzda, güçlü bir kişiliğe sahip kahramanımız, oyuncuların kendilerini içinde hissedecekleri bir atmosferle birleşiyor.
Etkileşimlerin gerçek ve inandırıcı olduğunu hissediyorsunuz ve bu da size sanki gerçek yaşamın bir parçası olduğunu düşündürüyor. Bu da baştan aşağıya doğru bir deneyim arayanlar için bulunmaz bir oyun olduğunu ortaya çıkarıyor.
Olaylar anlatılırken hikaye odak alınıyor ve onun üzerinden anlatılıyor. Monotonluğu kırmak için oyun içinde birkaç mini oyun bulunuyor, ancak başarısız olması ana oyunu herhangi bir şekilde değiştirmemekte ve oyuncuları özgürce denemeye teşvik etmekte ve hatalar yapmaktan korkmamayı sağlıyor.

Olumsuz diyebileceğimiz yönlerini sıralamam gerekirse, oyun temelde çevrede dolaşan, başkaları ile konuştuğumuz ve yaşam hakkında düşündüren bir oyun.
Oyunda arsa sahibi olmak zor.
Oyunda birkaç gramer hatası var. Bunu çat pat sahip olduğum İngilizce ile bile anlarken, oyun yapımcılarının bu denli yazım hatalarını gözden kaçırmış olmaları üzücü doğrusu..

Oxenfree ve Life is Strange gibi hikaye odaklı oyunları sever misin?
Hayvan karakterlerini sever misin?
Gizemli hikayelerden hoşlanıyor musun?

Eğer yukarıda sorduğum 3 sorudan en az 2 tanesine evet cevabını verdiyseniz, bu oyun tam size göre ve satın almalısınız diyebilirim.

Bununla birlikte, oyunda yapabildiğimiz keşifler muhteşem hissettiriyor.. Karakter gelişimi çok iyidir ve tüm karakterler kendine özgü özellikleri ile eşsiz ve canlı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Oyunun yavaş gelişimi, karakterlerle tanışmanıza ve onlarla ilgilenmeye başlamanıza olanak tanıyor.

Başkanın bile çok iyi tanımlanmış bir kişilik taşıdığı gerçeği, kendi başına davrandığı zaman bazen biraz sinir bozucu olabilir. Oldukça kolay bir oyun ve zevk veriyor.

Olumsuz yönü, hayati bilgileri kahramanın oyuncudan saklaması diyebiliriz. Kahramanın geçmişi ya da Possum Springs’deki gizemli olayların gerçek gizemi ve odağı nedir? Karakterinizle ilgili önemli bilgileri bilmemek, oyunun içine tam giremeyeceğiniz anlamına gelir bana göre.. Bu bilgiler de oyun içerisinde geliştiricinin keyfine bağlı olarak oyuncudan saklanmış.

2 YORUMLAR

CEVAP VER