MMORPG teriminin ne olduğunu açıklıyor ve bu terim hakkında sizlere önemli bilgiler veriyoruz.

Günümüzde oyunların pek çok türü vardır. Bu türler oyuncuların kafasında oyunun şekillenebilmesine çok iyi yardımcı olmaktadır. MMORPG türü de bunlardan biridir.

Bu türün açılımı şu şekilde:

Massively Multiplayer Online Role-Playing Game

Yukarıdaki ifade çok uzun ve zor olduğundan haliyle daha kolay olması açısından MMORPG kısaltması ile tabir ediliyor ve o şekilde popülerleşti.

Terim, çoklu oyuncu rol yapma oyunları anlamına geliyor. Çoklu oyuncudan kastı kişinin yapay zekaya karşı değil diğer oyunculara karşı oynamasıdır. Pek çok oyuncunun bilgisayar platformundan veya oyun konsolları aracılığıyla internete bağlanması ve o şekilde birbirlerine karşı oynamasını temsil ediyor.

RPG de zaten bildiğiniz gibi oyunun şeklini ifade eden bir terim. Bu tarz oyunlarda bir karaktere bürünürsünüz ve onu yönetirsiniz yani tabiri caizse onun rolünü ele alırsınız. Haliyle bu tarz oyunlara da rol yapma oyunu yani RPG denmekte. MMORPG oyunlarında da hem böyle bir karaktere bürünür, hem de yapay zekaya karşı değil de diğer oyunculara karşı oynarsınız. Böylece hem online hem RPG yani MMORPG oynamış olursunuz.

MMORPG Hakkında Rehber MMORPG Nedir

Bu tarz oyunlarda hayal gücü çok ön plandadır. Geliştirici ekip hayal gücünü ne kadar yansıtabilmişse o kadar zevkli ve farklı bir oyun ortaya koymuş olabilir.

Sc-Fi Terimi Hakkında Genel Bilgiler

CEVAP VER