Metin 2 oyunu ile ilgili olarak büyük bir sürpriz gelime yaşandı. Metin 2, son bir kulaç için Steam platformuna dahil oluyor.

Bir zamanların en büyük oyunlarından olan Metin 2, özellikle Türkiye’de internet kafe oluşumlarının son derece revaçta olduğu dönemlerde oldukça büyük bir kitle tarafından oynanan bir oyundu. Metin 2, Knight, Silkroad gibi oyunlar Türk öğrencilerin inanılmaz ilgi gösterdiği oyunlardandı. Bu üç oyun birbirlerine tür olarak oldukça benziyorlardı ve oyuncuların gözdeleriydi. Ancak günümüzde artık bu oyunlara karşı ilgi epey azaldı. Eski kitlesini kaybeden yapımlardan olan Metin 2’nin yapımcısı, yine de son bir kulaç için hazırlanıyor.

METİN 2 OYUNU STEAM’DE YER ALACAK

Metin 2 oyunu, Steam platformu için çıkışını resmen gerçekleştiriyor. Ancak oyunun gün olarak hangi günde çıkacağına dair bir bilgi yok. Yine de şunu belirtelim oyun Steam’e bu ay içerisinde kesin olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Oyunda herhangi bir değişikliğin yapılıp yapılmadığı bilinmezken büyük bir ihtimalle yeni serverlarda mücadeleleri göreceğiz. Steam platformunda yeni Metin 2 serverlarının yer alması bekleniyor.

METİN 2 OYUNU MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

512 MB RAM

Pentium 3 1 GHZ işlemci

2 GB Boş Alan

Directx 9 destekli grafik donanım

Genişbant internet erişimi

 

Açıklanan minimum sistem gereksinimlerinden anladığımız kadarıyla grafik olarak bir değişikliğe gidilmiyor.

Metin 2, Silkroad, Knight gibi yapımlar için hazırladığımız eğlence amaçlı yazıyı okumak için tıklayın.

CEVAP VER