KONAMI tarafından sunulan yeni oyun Metal Gear Survive’ın oyun içi ödeme sistemi epey eleştiriliyor.

Metal Gear Survive için daha önce yayınlanan bir tanıtım fragmanı epey eleştirilmişti. Genel olarak oyuncuların beklentisinin altında kalan oyun, şu sıralar oyun içi ödeme sistemiyle gündemde.

Oyun içi ödeme sistemi, özellikle mobil cihazlarda gördüğümüz bir sistem. Mesela bir oyun yüklersiniz ve oyunu çalıştırdığınızda belli başlı kilitlenen yerleri açabilmek için para yatırmanız gerekir. Veya altın v.b. oyun paraları satılır. Bilgisayar oyunlarında ise buna pek yer yoktur. Genelde bir oyun satın alırken tek seferlik para ödenir ve kalan tüm içerik ücretsizdir ve açıkçası böyle de olması gerekir. Fakat KONAMI şirketi bu şekilde düşünmüyor.

Metal Gear Survive Oyun İçi Ödeme Sistemi Nedeniyle Eleştiriliyor

Metal Gear Survive oyununun fiyatı şu an Steam üzerinde 134 TL. Oyunu satın aldıktan sonra bazı kısıtlamalarınız var. Mesela ikinci karakter açmak isterseniz veya birden fazla kayıt yeri oluşturmak isterseniz ekstra bir 10 Dolar daha ödemeniz gerekiyor ki bu açıkçası oyun dünyasında pek görülmemiş bir olay. Parayla aldığınız bir oyun olmasına rağmen oyunu daha rahat oynayabilmek için daha da fazla para ödemeniz isteniyor. Bu da sosyal medyada oyuncuların büyük bir tepki göstermesine neden oldu.

KONAMI şirketinin tepkiler karşısında geri adım atıp atmayacağı bilinmiyor. Hatırlarsanız EA Games benzer bir hamle yapmıştı ancak çok büyük tepki görünce hamlesinden vazgeçmişti. Bakalım KONAMI şirketi de bu kararlarından vazgeçecek mi?

Oyun Dünyasının Efsane Aşıkları

CEVAP VER