oyunu, FPS türü bir savaş oyunudur. Oyun, döneminin en gerçekçi grafiklere sahip oyunlarındandır.

HİKAYE

Oyun hikaye olarak maalesef yeterince güçlü değil ve bu bağlamda oyuncuyu içine çekmeyi başaramıyor.

GRAFİK VE ANİMASYON KALİTESİ

Medal of Honor Warfighter, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi döneminin en gerçekçi grafiklerine sahip oyunlardan biri. Aynı zamanda oyundaki animasyonların kalitesi de bilindik kalitesinde ve bu konuda memnun kaldığımızı söyleyebilirim. Yani oyunun belli bir ağırlığı, kalitesi bulunmakta ve oynarken bunu hissediyorsunuz. Oyuna yapımcısı tarafından savaş oyunlarından farklı olarak bazı araç sürme animasyonları eklenmiş durumda ve bu oldukça keyifli olmuş. Aynı zamanda ses kalitesi olarak da Medal of Honor Warfighter oyunu gayet başarılı.

warfight

OYNANIŞ

Oyunu oynarken gözümüze büyük oyun hataları çarpmadı. Oynanışın gayet keyifli olduğunu söyleyebilirim. Oyun özellikle başlangıç kısmında son derece hareketli başlıyor. Akşam vakti alevler içerisinde geçecek bir çatışma serüveni ortasında buluyoruz kendimizi ve düşmanlarımızı öldürerek sıradaki göreve geçmeye çalışıyoruz. Siper alıp sağ tık ile nişan alıp sol tık ile düşmanlarımızı indiriyoruz. Yürüme, koşma gibi temel kontroller de çoğu oyunda olduğu gibi.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUAN ; 7.0

Medal of Honor Warfighter kaliteli bir oyun ve bu yüzden de puanımızı yüksek tuttuk. Ancak hikaye tarafı daha güçlü, daha farklı olmalıydı.

CEVAP VER