Denuvo kan kaybetmeye devam ediyor. Mass Effect serisi de Denuvo ile yolları resmen ayırdı.

Günümüzün popüler oyun serilerinden olan Mass Effect serisi, bildiğiniz gibi Mass Effect Andromeda yapımı ile epey dikkat çekmişti. Mass Effect Andromeda oyunu, her ne kadar kaliteli bir oyun olsada kırılması pek uzun sürmedi.  Mass Effect Andromeda oyununun full sürümü internet sitelerinde kırılıp paylaşılmıştı. Bu durum da Denuvo için çok büyük bir problem daha demekti.

MASS EFFECT DENUVO KORUMASINA SON VERDİ

Denuvo koruması bildiğiniz gibi korsan gruplara karşı alınmış bir önlem. Denuvo sistemi için özel bir tüzel kişilik çalışmalar yürütüyor ve oyunların kırılmasını daha güç hale getirmeye çalışıyorlar. Ancak Denuvo’yu korsanlar geçmeye devam ediyorlar ve bu yüzden de Mass Effect serisinden Denuvo koruması kaldırıldı. Aslında bu koruma korsanların işlerini bir nebze zorlaştırmakta. Ancak bunun yanında pek çok performans sorununa neden olması epey dikkat çekiyordu.

Mesela Mass Effect Andromeda oyununda pek çok oyun hatası ve performans problemi gözümüze çarpıyordu. İşte bu problemlerin bir kaynağı olarak da Denuvo gösteriliyor. İddialara göre Denuvo, oyunlarda bazı performans problemlerine yol açıyor. Dolayısıyla hem işlevini tam olarak gerçekleştiremeyen, hem de performans sorunlarına yol açan bir sistem olarak görüldüğü için artık Denuvo’ya oyun şirketleri tarafından sıcak bakılmıyor.

Mass Effect Andromeda minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri…

CEVAP VER