Mafia 3 çıktıktan sonra pek çok oyuncu ohhh be sonunda bu dedi. En azından ben buna şahit oldum. Neden mi? Mafia 3 nihayet PC, PS ve Xbox platformlarına getirildi. Ana karakter seçimlerinde güzel değişimlere giden yapımcılar bizim de oyunu inceleyelim bakalım dememize neden oldular. Bakalım Mafia 3 de ne var ne  yok.

İlk yorumların senaryo üzerine olacak. Mafia 3 deyince 10 üzerinden 10 senaryolar bekliyor insan, Mafia 3 kesinlikle senaryo açısından bizi doyuruyor ve istediklerimizi veriyor. Kısaca belirtecek olursam tam da beklediğimiz gibi oyunun senaryosu tamam güzel de!, oynanış nasıl yol tutuşu iyi mi diye merak ediyorsunuz değil mi? Birazda bundan bahsedelim. Oyunda toplam 45 silah var hiç fena değil ayrıca silahlarda modifiye geliştirme eklenmiş. Oyunda sadece silahlarla değil yumruklarımızı da konuşturarak düşmanı alt edebiliyoruz. Eğer konu İtalyan mafyasıysa bolca çatışma gürültü ve aksiyon bizi bekliyor demektir. Mafia 3 de kesinlikle böyle ayrıca istediğimiz her tarz araçlar var. Spor araçlardan tutunda arazi araçlarına kadar herşeyi bize sunuyorlar. Oyunda araçları kullanırken evet bu spor araç diyebiliyorsunuz o hissi size fazlasıyla veriyor. Oyun benden 10 üzerinden 9 puan aldı.

Evet hiç kötü yanı yok yahu bu oyunun? Dediğini biliyorum. En basit kalan nokta yapay zeka oyunu oynarken kesinlikle ‘haydi biraz daha akıllı davranın’ diyeceksiniz.

CEVAP VER