, iki boyutlu, olay örgüleri ile merak uyandıran basit yapılı ancak etkili bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

KIZ KARDEŞİMİZİ ARAMAYA KOYULDUK

Limbo oyununda, kayıp olan kız kardeşimize ulaşabilmek amacıyla karşımıza çıkan zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor. Limbo oyununda dahil olduğumuz atmosfer iki boyutlu olmasına rağmen bizi hikayenin içerisine çekmeyi başarıyor. Oyunu oynarken her bölümde karşımıza çeşitli bulmacalar çıkıyor ve pratik zeka ile bulmacaları çözüp yolumuzda ilerlemeye çalışıyoruz. Oyunu oynarken gerçekten de finalini çok merak ediyorsunuz bu yüzden hikaye olarak başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak oyun biraz kısa yani çabuk bitiyor.

GRAFİK KALİTESİ

Oyunda sadece siyah beyaz ve tonlarında grafiklere yer verilmiş durumda. Basit ancak etkili grafikleri bulunan oyunun boyutu da oldukça düşük.

limbo

SES KALİTESİ

Oyunda atmosfere uygun seslere yer verilmiş. İki boyutlu bir oyun olmasına rağmen seslere oldukça önem verilmiş ve ortaya kaliteli bir yapım çıkmış.

OYNANIŞ

Oyundaki karakterimiz genellikle yön tuşları ile yönlendiriliyor. Çok nadir de olsa ctrl duşunu kullanıyoruz. Oyunun akıcı tasarlandığını, göze batan bir frame kaybının söz konusu olmadığını belirtelim.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUAN : 8.5 

Oyuna puanımız 8.5 ancak tekrar ifade etmekte yarar var oyun kendi kategorisinde başarılı bir oyun yani bu oyunu bir AAA oyunu ile kıyaslamak doğru olmaz. Kendi kategorisinde başarılı olduğu için de böyle bir puanı layık gördük.

CEVAP VER