2016 yılı teknoloji dünyası için oldukça hareketli geçti. Yeni yılın ilk haftasında düzenlenen CES 2017 fuarı, bu yılın da aynı şekilde verimli geçeceği yönündeki umutları yeşertti. Özellikle ‘un yeni tanıttığı monitörü, alanında bir ilke imza atarak 4K çözünürlükte 144Hz desteğini oyunculara sunmaya başladı.

Bugüne kadar üretilen en kaliteli oyuncu monitörleri dahi en sonunda 60Hz bariyerine takılıyordu. ROG Swift PG27UQ bu rekoru egale etti ve 144Hz‘ye ulaşmayı başardı.

Özellikleriyle büyülüyor

Asus Swift 4K, 17 inçlik bir monitör. Quantum Dot teknolojisine sahip olduğu için göz alıcı güzellikteki parlak renkler ve HDR desteğini de bünyesinde barındırıyor. Malum, yeni oyuncu monitörlerinde HDR artık standart haline gelmiş durumda. Hem konsol, hem de PC monitörleri HDR özelliğine sahip. Kuşkusuz bu, oyuncular için faydalı bir özellik.

Diğer Asus monitör modellerinin aksine Asus Swift 4K, G-sync özelliğiyle Nvidia ekran kartı sahiplerine inanılmaz bir avantaj sağlıyor. Ekran yırtılması sorunlarını engelleyen bu özellik sayesinde oyunları oynarken çok daha akıcı bir görüntü ede edilebiliyor. Tek bir ekran kartıyla 4K keyfini çıkarabilmek yine bu monitörle mümkün.

Daha canlı renkler

DCI-P3 desteğinin bulunduğu monitör, diğer sRGB renk paletini destekleyen modellere kıyasla yüzde 25 daha geniş bir renk paletini görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Yüksek kontrast ve daha doğal siyah renk görünümü oluşturan LED arka ışıklar da cabası. Monitörde 384 adet dinamik değişen ışık hüzmesi bölümü mevcut.

CEVAP VER