2 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyun, İngilizce’ye arayüz ve seslendirme desteği sağlarken Türkçe dahil başka hiçbir dili desteklemiyor.

Oyunun adının değiştirileceği son günlerde gündemdeydi ancak yayıncı böyle bir girişim olmadığını belirtti. Oyun, esasında güzel bir sanat eseri diyebiliriz. Müzik ve arka plan müziği oyuna oldukça uygun. Oyunda yalnızca 4 tür görev var. Bunları sıralamak gerekirse, ismini verilen adamı bulmanız, x köylülerini korumanız, x yiyeceğini toplamanız ve x adlı mafyayı öldürmeniz şeklinde sürekli bir döngü içerisinde olan görevler bir süre sonra sıkmaya başlıyor.

grimm-dark-legacy2

Evet istenen karakterler, yiyecekler ve mafyaların isimleri değişiyor olabilir ancak sürekli olarak değişe değişe aynı işleri yapıyoruz. Kahramanımız çok fazla yiyecek tüketiyor. Sanırım midesinde bir delik var, sürekli olarak avlanmak durumunda da kalıyorsunuz kimi zaman.. Cadılar oldukça fazla zarar alıyorlar. Yiyeceği çantanızda dolaştıramamanız da ayrı bir konu, kısayol tuşu ile yemek yemeniz gerekiyor. Aksi taktirde çantanıza koyduğunuz yiyeceği yemeye çalışırken bir anda bir bakmışsınız kahramanımız tüm yiyeceği yemiş bitirmiş. Oldukça fantastik olan bu oyunun görüntüsünü ve sunuluşunu sevsem de oyun mantığı ve içeriği için aynı şeyi söylemem mümkün değil. Haritalarda da çok az içerik bulunuyor ancak buna rağmen haritalar çok büyük. Yolda olduğunuz beş dakika boyunca hiçbir şeye rastlamadan yolculuk etmeniz bile mümkün. Genel olarak toparladığımızda, uzun süreli oynanacak bir oyun olmadığını söyleyebiliriz.

CEVAP VER