Yeni bir inceleme yazısıyla daha karşınızdayız. Bu defa Assasin’S Creed serisinin dönüm noktalarından bir oyun olan Assasin’s Creed Black Flag oyununu masaya yatırıyoruz.

ASSASİNS CREED BLACK FLAG !

Oyuna dönüm noktası dememizin sebebi korsanlık ile suikastçiliğin birleşimi bir oyunun bizlere sunulmuş olmasıdır. Oyunda hem korsan, hem de suikastçi olan bir kahramanı yönetiyoruz. Kahramanımızın ismi Edward Kenway… Oyunda gemi sahibi olabiliyor, bu gemiyle savaşlara katılabiliyor, aynı zamanda istediğimiz noktaya demir atıp avcılık yapabiliyor, adadan adaya seyahat edebiliyor, hazine peşine düşebiliyor, su altına dalabiliyor, şehirlerde de vakit geçirebiliyoruz. Oyun tam anlamıyla bir AAA sınıf oyundur.

GRAFİK KALİTESİ

Assasins Creed Black Flag oyununda grafiklere gerçekten de oldukça önem verilmiş. Güneşin ışıklarının güzelleştirdiği orman, deniz manzaraları, ada manzaraları sizleri bekliyor. Aynı zamanda gemi modellemeleri, insanlar, binalar ve diğer yapılar da gayet güzel gözüküyor.

black-flag

OYNANIŞ

Oyunda gemi savaşları da olduğu için pek çok yeni dövüş animasyonları oyuna eklenmiş durumda. Aynı zamanda ağaçtan ağaca tırmanabilme geleneği de Black Flag ile devam etmiş durumda.

HİKAYE

Oyun kaliteli bir hikayeye sahip. Kahramanımız ile gerçekten de aksiyona doyacağız.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUANIMIZ ; 9.3 / 10

Oyun kesinlikle oldukça kaliteli, oynamaya değer bir oyun olarak göze batıyor. Hem korsanlık hem suikastçilik yaptığımız, hazine peşinde koşarken bir yandan kelle peşinde de koştuğumuz, gemi savaşları yaptığımız , adaları keşfettiğimiz, şehirlerde de tozu dumana kattığımız çok keyifli bir oyun.

 

CEVAP VER