Nordic Games’in isim değişikliği kararı sonrasında adlı firmayla karşımıza çıkmıştı. Artık Nordic’in resmi oyunlarının hepsinde Türkçe dili de bulunacak. Bu oyunlara Türkçe çeviri sağlamasını ise TechnoGame yapacak.

Büyük bir şekilde finansal kriz yaşayan THQ, 2013 yılında iflas ettiğini açıklamış ve stüdyolarını farklı şirketlere satmıştı. Böylelikle ortada THQ diye bir şirket kalmamıştı.

Yeni yıl öncesinde ise Nordic Games, hem ismini hem de logosunu değiştirmiş ve THQ Nordic ismini almıştı. Yani THQ efsanesi adeta geri dönmüş olmuştu.

Firma aldığı bu karar sonrasında 13 farklı oyun projelerinin olduğunu ve yakında Gamescom’da bunları duyuracaklarını da belirtmişti.

Gamescom’da şuana kadar 2017’de çıkaracakları beş oyunu tanıtan THQ Nordic’in tanıtıma sunduğu oyunlar şöyle; , , , ,

thqnordic_mainlogo_big0-1483343087

Gönüllü olarak oyunlara Türkçe yamalar hazırlayan TechnoGame, başlangıçta indie oyunlarını Türkçeleştirmişti. Bundan sonra resmi oyun çevirileri yapacağını belirten TechnoGame, resmi Facebook sayfasından müjdeyi verdi.

TechnoGame’nin Facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre THQ Nordic ile TechnoGame’in anlaşmaya vardığı ve bu oyunun çıkaracağı tüm oyunların resmi dillerinin içinde Türkçe’de yer alacak.

Yukarıda bahsettiğimiz ve 2017 yılında çıkacak olan 5 oyundan hangilerinin Türkçe olduğunu bilmiyoruz. Ancak tahminlerimize göre büyük ihtimalle THQ Nordic’in çıkaracağı bu oyunların tamamını TechnoGame sayesinde Türkçe olarak oynayabileceğiz. Bu oyunlar için resmi açıklamalar geldiğinde yine sizlere ulaştıracağız.

CEVAP VER