Crystal Dynamics tarafından geliştirilen Lara Croft oyununun mobil cihazlar için farklı bir sürümünü yayınlayan Square Enix Montreal, 2016’nın başlarında duyurduğu bu oyunla hatırı sayılır indirme oranlarına ulaşmayı başardı. Şirket daha önce de Hitman’in mobil sürümünü hazırlayan ve Hitman GO ismiyle marketlerde yayınlamıştı.

Bugün incelemesini yapacağımız Lara Croft GO ise kafa karıştırıcı bir bulmaca ve aksiyon oyunu olarak nitelendirilebilir.

laracroftgo_01

Sıra tabanlı bir oyun olarak Lara Croft GO’da amacımız, karakteri izometrik perspektif açısıyla kontrol eden içinde bulunduğu bölümün sonuna ulaşabilmesini sağlamak. Bunun için bulmacaları çözmemiz ve karakterin hangi kareye doğru ilerleyeceğine karar vermemiz gerekiyor. Toplamda 6 farklı lahitin bulunduğu oyunun her bir lahitinde de 10 tane bölüm yer alıyor. Lahitten çıkış için gereken anahtarı bulup kapıyı açmanız isteniyor.

Bilgisayarda oynadığınız Tomb Raider oyununun aksine çok daha sadeleştirilmiş, ancak bir o kadar da kafa karıştırıcı bir oyun ortaya çıkarılmış. Manevra kabiliyetiniz sınırlı olduğu için bulunduğunuz bölümü tamamen keşfedebilmeniz mümkün değil. Ancak bölüm içindeki direkleri hareket ettirerek, kayaları yuvarlayarak kendinize bir kaçış yolu inşa etmeniz gerekiyor.

Tüm bunları yaparken karşınıza çıkan vahşi hayvanlara yem olmamaya da gayret göstermelisiniz. Testereler, üzerinize doğru yuvarlanan kayalar, yılan örümcekler gibi birçok tehlikeli unsur sizi hedef almış durumda.

iOS ve Android uygulama mağazalarında yer alan Lara Croft GO ne yazık ki ücretli olarak satılıyor. Ancak içeriğiyle fiyatını hak ettiğini söyleyebilmek mümkün.

CEVAP VER