Merhabalar, bugün hem bir oyun tavsiyesi hem de bu oyunu çözmeniz ve size sağlayabileceğim kadar fayda sağlamak için bu rehberi oluşturmaktayım.

Town of Salem oyununu dilerseniz web sitesi üzerinden dilerseniz de steam üzerinden oynayabilirsiniz. Bu strateji oyununda size rastgele bir şekilde verilen oyunda amacınız hayatta kalmak. Diğer karşılaşacağınız kişilerin rollerini bilmediğinizden dolayı da oldukça dikkat isteyen bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

town-of-salem2

Oyunda yeşil renkli kasabalılar iyi rollü karakterlerdir ve bunlar suçluları bulup öldürmek istemektedir. Aynı zamanda iyi karakterler, Mafia, Neutral ve Chaos gibi takımlara düşmandır. Kasabalılara 4 farklı rol verilir. Bunlar, Killing, Protective, Investigative ve Support şeklinde sıralanabilir. Diğer gruplara baktığımızda kasabalıların en dikkat çeken ve birincil öldürme yöntemi linçtir.  Her tur oylama yapılıp bir şüpheli şahıs önce sorguya çekilir daha sonrasında idam edilsin mi diye oylanır. Bunun yanında Killing ve Protective roller geceleri düşmana karşı önemlidir. Oyunun kazanılması için gereksiz linç oyundan kaçınılmalıdır. Oyunda yapılan yazışmalardan doğruları ve yalanları ayırt etmek oyunun büyük çoğunluğudur.

Mafya diye tanımladığımız karakterle ise kötü role sahip olan karakterlerdir. Bunlar gece boyunca kendi aralarında verdikleri karar sonucu bir kişiyi öldürürler ve yapılan oylamalarda suçsuz bir kişiyi astırmaya çalışırlar, kendi adamlarına masum oyu verirler. Başlarında Godfather vardır ve kim öldürülecek en son o karar verir. Godfather’ın idam edilmesi durumunda diğer mafya üyesi başa geçer.

2 YORUMLAR

CEVAP VER