Yalnızca iki farklı oyun moduna sahip olan hayatta kalma tarzı FPS oyunu Killing Floor 2, gelişmiş görsel efektleriyle dikkat çekiyor. Üzerinize doğru yürüyen zombileri pompalı tüfekle vurarak etkisiz hale getirmeye çalıştığınız oyunda elinizdeki mühimmatı dikkatli bir şekilde harcamanız gerekiyor. Toplamda 12 farklı haritanın yer aldığı Killing Floor 2’de size verilen birbirinden zorlu görevleri de yerine getirmek zorundasınız. Tabii asıl amacın her zaman için mümkün mertebe hayatta kalmaya çalışmak olduğunu belirtmemize gerek yok.

3169059-0001

Çoğu mobil oyundan aşina olduğumuz dalga bazlı savaş konsepti bu oyunda da mevcut. İlk önce küçük gruplar halinde akın eden zombiler zamanla daha büyük dalgalar halinde sizi öldürmeye çalışıyor. Diğer zombi oyunlarının aksine savunmak veya ele geçirilmesini önlemek zorunda olduğunuz belli bir alan yok. Haritanın herhangi bir yerinde bulunarak zombileri öldürmeyi sürdürebiliyorsunuz. Dalgalar sona erdiğinde ise Zeds ismi verilen bölüm sonu canavarları sizi karşılıyor. Sağ veya sol fark etmeksizin herhangi bir yönden karşınıza çıkabilen bu canavarları yok etmek gerçekten zor.

Strateji planlamanıza ve akıllıca davranarak birden çok zombiyi aynı anda öldürmenize fırsat tanıyan oyun, gerçekçi harita modellemelerine de sahip. Ancak oldukça akıllı olan yapay zeka sizin hareketlerinizi taklit edebilme yeteneğini de bünyesinde barındırıyor. Bu da Killing Floor 2’nin zorlu ve bir o kadar da eğlenceli bir yapım haline gelmesini sağlıyor.

CEVAP VER