Tam piyasaya sürülecek, tam çok büyük bir proje olacak derken iptal edilen oyunlar kuşkusuz oyuncuların epey canını acıttı. Peki bu oyunlar hangileriydi? Gelin şöyle bir hatırlayalım.

Gateway 3

Sony tarafından 2005 yılında duyurulmuştu. Döneminin en güçlü oyunlarından biri olacağı tahmin ediliyordu fakat yaşanan teknik sorunlar nedeniyle iptal edildi.

Silent Hills 

Çok iddialı bir oyun olan Silent Hills, yayımlanan tanıtımları ile dikkatleri üzerine çekmişti. Fakat daha oyun piyasaya sürülemeden kaldırıldı.

İptal Edilmesiyle Oyuncuları Çılgına Döndüren Oyunlar
Gateway 3

Star Wars 1313

Farklı yapısı ile diğer Star Wars oyunlarından ayrılmayı başaran Star Wars 1313, grafiksel açıdan çok iyiydi ve aksiyon sahneleri de çok zengin bir oyundu. Fakat seriyi Disney’in satın alması ile beraber çıkışı gerçekleşmedi.

Prey 2

İptal edilmesiyle olay olan bir başka oyun da Prey 2. Prey serisinin devamı niteliğindeki bu oyun iptal edilsede neyse ki seri farklı bir şekilde yoluna devam ediyor.

Legacy of Kain: Dead Sun

Atmosferi diğer oyunlara göre çok farklı olan ve bu yönüyle epey  dikkat çeken Legacy of Kain: Dead Sun’ın çıkışına kesin gözüyle bakılıyordu çünkü oyunun ilk yarım saatini anlatan bir tanıtım videosu bile yayımlanmıştı. Fakat oyun sebebi belli olmaksızın iptal oldu ve bu proje de gerçekleşemeden tarihin tozlu raflarına karıştı.

İptal Edilmesiyle Oyuncuları Çılgına Döndüren Oyunlar
Eight Days

Eight Days

İlk tanıtıldığı zamanlarda teknoloji basınının çok dikkatini çekmişti. Aksiyon sahnesi çok zengin olan, tarz olarak biraz GTA serisini andıran oyun iptal olmasıyla oyuncuları çok üzmüştü.

PUBG Benzeri Ücretsiz Kaliteli Oyunların Listesi

CEVAP VER