3 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Çekçe, Lehçe, Portekizce ve Rusça’ya arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise maalesef oyunda desteklenen diller arasında yer almıyor.

Babamız bizi çağırıyor ölecek herhalde vaktim doldu beni görmeye gel diyor, trenle gidiyoruz yanımızda ailemiz var. Kızın tuvaleti geliyor ve annesiyle beraber tuvalete gidiyor. Uzun süre geri gelmiyorlar ve biz de haliyle meraklanıyoruz. Ama şansa bakın koskoca trende ilerliyoruz ve bir Allah’ın kulu yok. Sonunda ilerlerken tren kaza yapıyor ve oyun yürüme simülatörüne bağlıyor. Dear Esther oynadınız mı? Hah onun gibi işte. Karakterimiz arada konuşuyor etrafı yorumluyor sitem ediyor vesaire. Trenden sonrası beni korkutmayı başardı ama demir sopa bulunca öz güvenim yerine geldi. Karanlıkta çıplak bir yaratık gördüm ve hiç acımadan kafasına indirdim. Ancak oyuna gelen son güncelleme ile bu bulduğumuz sopa, yaratıkları sadece sersemletmeye yarıyor. Yani vurduktan sonra kaçmazsanız, bu tarihten sonra yaratık sizin kafanıza indirebilir. Daha sonra bir silah buluyorsunuz mermi topluyorsunuz yaratıklar çıkıyor öldürüyorsunuz ve yürümeye devam ediyorsunuz.

Unreal Engine 4 ile yapılan bir korku oyunu var karşımızda. Oyun gece vakti geçtiği için devamlı karanlık atmosferde ilerliyoruz. Bazı yerler çok karanlık olduğundan gamayı yükseltmek zorunda kaldım. Oyunu yaklaşık 6 saatte tamamen bitirmeniz mümkün. Her ne kadar optimizasyon çok iyi olmasa da grafikler ve çevre detayları hoşuma gittiği, yapımcıların güncelleme getirmeye çabaladıkları için ve aynı zamanda büyük şirketin çıkardığı bir oyun olmadığı için bu korku oyununu sonuna kadar destekliyorum. Gidip 49 liralık verilecek bir oyun mu? Sanırım 7 saat über zevkli bir oyun oynamak istiyor ve güncellemelerden faydalanmak istiyorsanız bu fiyatı verebilirsiniz. Ha diyorsanız yok benim bütçem buna yetmez, o zaman diğer incelemelerime göz atın canım, orada ucuz ve güzel şeyler de var.

Oyunda bunca iyi şey saydıktan sonra, oyunun kötü yönlerini de söylemeden olmaz. Bu oyunu REPACK olarak yani sadece İngilizce veya herhangi bir dil olarak indirseniz 1 GB’dan fazla tutmayacağına bahse girebilirim. Çünkü o kadar çok ses efekti ve o kadar çok ekstra özellik kullanılmaya çalışılmış gibi gerçekten küçük boyutlu olabilecek bir oyun 11 GB boyutuna kadar yükselmiş. Bu da hem bilgisayar hafızalarını hem de internet bağlantımızı gereksiz şişirmesine karşılık geliyor.

Oyunu başka bir şekilde tarif etmem gerekirse, Investgator ile Pnumbre’nin karışımı diyebilirim. Kholat gibi facia bir oyun değil, indirime girerse mutlaka almanızı tavsiye ediyorum. Ekonomik durumu iyi olanlar hemen şimdi açıp alabilirler tabii..

CEVAP VER