20 Ocak 2016’da çıkışını gerçekleştiren ve RTS severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım. Tekli oyuncu modunda bile aylarca oynayabileceğiniz oyunun, gayet başarılı bir multiplayer sistemi var. Özellikle eski Homeworld oyunlarını oynayıp sevenlerin bu oyunda da zevk alacaklarını eminim. Oyunun eski Homeworld oyunlarına nazaran yenilenmiş taktik aranı ve arayüzü göze çarpan ilk özelliklerinden. Özellikle savaş alanında tek bir tuşla istediğimiz emirleri verebilmemiz, tam olarak komutan olarak hissetmemizi sağlıyor.

Oyunu klasik oyun senaryosunda bitirdim, açıkçası son görev dışında beni zorlayan bir kısmı da olmadı ki son görevin de taktiğini çözünce o kadar da zor olmadığını anlıyorsunuz.

homeworlddesertsofkharak

Ayrıca oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve altyazı desteği verilirken; Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Lehçe dillerine sadece arayüz ve altyazı desteği verilmekte. Türkçe dil desteği ise oyunda maalesef yok.

Fiyatı şuanda Steam üzerinden 75 TL olan oyunun, oldukça değişik paketleri de bulunuyor. Hepsi adeta ayrı ayrı incelenebilecek nitelikle. Ayrıca oyunun çok beğenilen Soundtrack listesi de 15 liradan satışa sunulmuş durumda. Oyun yapımcısının hazırladığı paketlerde eğer Remastered Collection ile birlikte bu oyunu da alırsanız %25 indirim ile 97 lira 50 kuruşa her iki oyuna da sahip olabiliyorsunuz.

Bunun yanında el kitabı da dahil bu oyuna ait tüm ürünleri almak isterseniz %11 indirim ile 113 lira 3 kuruşa sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER