31 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştiren buz hokeyi simülasyonu esasında benim gibi sade oyunseverler için birebir. Özellikle Eastside Hockey Manager adlı karmaşık ve karışık oyuna benim için alternatif olan oyunda, National Hockey League lisanslı ve bunun yanı sıra oyuncuya fazlaca hareket imkanı tanınıyor. Burda oyuncudan kastım biz oluyoruz tabii ki.

Örnek vermek gerekirse yepyeni bir takım kurabiliyor ya da Türkiye Buz Hokeyi Milli Takımı’nı seçip Olimpiyatlara gidebiliyorsunuz. Aslında Ocak 2016’da çıkması beklenen oyun bazı aksaklıklar sebebiyle 15 gün önce çıkışını gerçekleştirebildi. Arayüzü ve derecelendirme sistemi diğer buz hokeyi oyunlarına nazaran daha kolay ve daha oynanabilir bir yapıda bana kalırsa..

fhm3-2

Ancak oyunda birkaç hata bulunuyor fakat yazılımsal hatadan çok içerik ile ilgili hatalar. Örnek vermek gerekirse sezon öncesinde oyuncu sınırlama kuralı yanlış olarak girilmiş. Ancak oyun büyük bir potansiyele sahip ve bu tarz ufak tefek hatalar bir güncelleme ile rahatlıkla düzeltilebilir ki düzeltileceğini de umuyorum. Ayrıca bahsettiğim gibi oyun Eastside Hockey Manager oyunundan kesinlikle çok daha fazla bir potansiyele sahip ve taktik seçimleri oldukça geniş.

Bunun yanı sıra sadece İngilizce arayüzü destekleyen ve başka bir dil desteği bulunmayan oyun Steam’da şuan 59 lira. Aynı zamanda yayınlanan özel bir paket ile eğer Out of the Park Baseball 17 oyunu ile birlikte alırsanız %10 indirim ile 81 liraya sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER