Uluslararası gizli bir servisin elemanı olan 47 isimli bir tetikçiyi canlandırdığımız Hitman: Absolution oyunu, tekdüze ilerleyen bir senaryoya sahip olmaması ve oyuncunun tercihleri doğrultusunda şekillenmesiyle teveccühleri kazanan bir yapım. Ses çıkartmadan hedefleri etkisiz hale getirmek için çeşitli taktikler geliştiren oyuncular kimi zaman sicim iplik, kimi zaman da susturuculu bir silah kullanarak kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorlar. Bu yazıda oyunu başarıyla tamamlamak için faydalanabileceğiniz önemli ipuçları yer alıyor.

  • Düşmanlarınızla ve öldürmek istediğiniz hedeflerinizle gerekmediği müddetçe asla temas kurmayın. Mümkün mertebe gizlenmeye ve yere yakın hareket etmeye özenin.
  • Yerdeki taşları kullanarak nöbetçilerin dikkatini dağıtabilirsiniz. Geçiş yapmak istediğiniz alanın tam tersine taş fırlatarak ilgili alanı boşaltabilir, yakalanmadan hedefinize daha da yakınlaşabilirsiniz.
  • Öldürdüğünüz karakterlerin fark edilmemesi için bedenlerini tenha alanlara sürüklemeniz faydalı olabilir. Böylece nöbetçiler tarafından yakalanma riskini azaltmış olursunuz.
  • Her zaman için oyundaki haritadan faydalanmayı ihmal etmeyin. Böylece ani sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz.
  • Ana hedefiniz çok az karakteri en sessiz şekilde öldürmek olsun. Eğer bir karakteri öldürmeden bölümü geçebiliyorsanız bu yolu tercih edin. Sessiz ölüm için düşmana arkadan yaklaşıp bıçak darbesini kullanmak faydalı olabilir. Veya suikast ipini de tercih edebilirsiniz. Alarmı tetiklemekten kurtulmanız böylece mümkün olacaktır.
  • Düşmanı kafadan vurmak, gölgelerde kalmak, ses çıkarmamak, yüksek zorluk seviyesinde oynamak ve size verilen görevleri eksiksiz olarak yerine getirmek oyundan aldığınız puanı da artıracaktır.

CEVAP VER