GTA 5’te işinize yarayabilecek ipuçları

GTA 5’te işinize yarayabilecek ipuçları

0
546
GTA 5'te işinize yarayabilecek ipuçları

Rockstar Games’in dünya çapında ses getiren oyunu GTA 5, çıkış tarihinin üzerinden 3 seneden fazla bir süre geçmesine rağmen halen daha oynanıyor. Oyunu yeni indiren ziyaretçilerimiz için GTA 5’in hikaye modunu bitirmeye yardımcı olacak önemli ipuçlarını derledik. Oyunun mekaniğini daha iyi kavrayıp senaryo modunu kolay yoldan bitirmenizi sağlayacak bu ipuçları, oyundan aldığınız zevki de katmerleyecektir.

  • Oyunda yer alan 3 karakterin hepsi aynı anda müsait olmayabilir. Bazı görevler karakterlere özel olarak verildiği için karakterler arası geçiş yapamamanız normaldir. Panik yapmayın. Ancak soygun sahnelerinde 3 karakter arasında geçiş yapmanız da sizden istenebilir.
  • Görevleri tamamladıkça yeni serbest aktiviteler harita üzerinde belirecektir. “Mini oyun” olarak da adlandırılan bu görevler senaryo modu bittikten sonra da haritada kalmaya devam edebilir.
  • Çatışma anlarında yakın arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Örneğin Franklin’in yakın dostu Lamar, polislerle çatışırken size eşlik edebilir.
  • Eğer uzun süredir geçmeye çalıştığımız bölümü tüm çabalarınıza rağmen bir türlü başarıyla tamamlayamadıysanız üzülmenize gerek yok. Tekrar tekrar denedikten sonra “bölümü geç” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Tek dokunuşla ilgili bölümü atlayarak maceraya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Yaralandığınızda sağlığınızı geri kazanmak için yapmanız gereken ya çatışma alanında uzaklaşarak dinlenmek, ya da doğruca eve gitmek olmalıdır. Eve gidince ilk yardım çantasını kullanan karakterler sağlıklarını hızlıca geri kazanabilir.
  • Oyunda 24 saatlik bir döngü söz konusu olduğu için sokak yarışları gibi bazı aktiviteler yalnızca gece ulaşılabilir durumdadır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY