27 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştirmiş adlı aksiyon oyununu sizler için inceledim.

Bir rol yapma oyunu olan Blackfaun, oldukça iyi tasarımı ve animasyonları ile göze çarpıyor. BOSS karakterlerinde çeşitlilik olması oyunu güzel kılan öğelerden biri. Bazı yazılı diyaloglarda mantıksal hatalar var ancak bu tabii ki oyunun işleyişini bozmuyor. Üstelik şuanda büyük bir indirim ile (%35) 24 lira yerine 15 lira 60 kuruşa Steam’da bulunuyor. Bu indirim 2 Kasım’a kadar devam edecek ve değerlendirmenizi tavsiye ederim.

blackfaun

Genel olarak Diablo, Isaac veya Alien Swarm oyunlarının fanlarının kesinlikle beğeneceği bir oyun olmakla birlikte, bu oyunları oynarken zevk aldıysanız bu oyunda da aynı zevki hissedeceğinizi düşünüyorum. Oyuna ben erken erişim imkanı bulmuştum ve bazı hataları vardı ancak gelen son güncelleme ile birlikte neredeyse hata kalmadı. Oyun geliştiricileri her öneriyi dikkate alarak ona göre hamlelerini yapıyorlar. Oyunun genel yapısı zor, hatta çok zor. Ancak bu zorluğu aştığınız zaman zorluktan çok bir eğlenceye dönüşüyor adeta oyun..

Bana göre umut ve gelecek vaad eden bir oyun olmakla birlikte kontrollerine pek mükemmel diyemeyiz. Karakteri kontrol etmeyi öğrenmek kolay ancak belki daha basit hale getirilebilir çünkü öğrenmek için ciddi anlamda uğraşılıyor. Bunun yanı sıra oyunu kaydetme düğmesi olmadığı için elektrik gitmesi veya acil çıkış durumlarında oyuna tekrar başlamak zorunda kalıyorsunuz.

CEVAP VER