Öncelikle bu listenin bir sıralama olmadığını belirterek yazıma başlamak istiyorum. Tabii ki sadece 10 ile bu listeyi sınırlamak mümkün değil ancak ben oyuncuların genel olarak etkilendiği karakterlerden bir liste hazırlamaya çalıştım.

1- Mario!

Kimin hayatında iz bırakmamıştır ki Mario? O koca yürekli ufacık tesisatçımız.. Prensesi için kaplumbağlarla boğuşan, tuğlalara yumruk atarken kafa atıyormuş gibi görüp acıdığımız ve “Teşekkürler Mario! Ama prensesimiz başka bir kalede” lafı ile yıkılan Mario.. Ah Mario be!

2- Sonic The Hedhehog

Hangimiz oynamadık ki Sonic oyunlarını.. Jet gibi uçar kaçar gider di yavrucak. Ayrıca hiç bilinmeyen bir bilgiyi de burada paylaşmak istiyorum. Sonic’in hızı ilk oyunu piyasaya çıkmadan azaltılmış. Çünkü oyuncuların onu göremeyeceklerinden korkulmuş.

3- Solid Snake

Metal Gear Solid’in öncülüğünü ettiği aksiyon oyunları kervanında belki de hayatımıza giren ilk isim..

-Snake, Snaaakee, Snaaaaaakeeee!!!

4- Ezio Auditore da Firenze

Çok da fazla bir şey yazmak istemiyorum. Ben Ezio yok diye Assasins Creed oyununu oynamamış adamım..

5- Kratos

Yunan Tanrılarına sadece Tek tanrı vardır diyerek kılıçları diplerine kadar batıran bu büyük Müslüman abimizi unutursak ciğerimiz kurusun..

6- Lara Croft

Türbe yağmacısı Lara Croft.. Seni unutur mu bu eller.. Ehem gözler yani.. Bu arada herkesin yaptığı bir yanlış var; Lan kadının gözleri yukarıda ne zaman Tomb Raider oynayan birisini görsem hep kafadan aşağıya bakıyor, bence çok edepsizce. Çünkü Lara Croft benimdir, benim kalacak!

7- Dante

Şeytanları ve cinlilere bıçakları sokup sokup çıkaran ve bunu yaparken coolluğundan ödün vermeyen adam gibi adam. Bu arada bi bilgi daha söyleyeyim; Devil May Cry, Resident Evil 4 yapılırken yanlışlıkla bulunmuştur.

8- Max Payne

Ah be abi sen ne çektin be.. Oyun dünyasındaki kaderi en kötü olan karakterlerden biriydi belki abimiz.

9- Scorpion

Çok ateşli bir karakterimizdi kendisi. Hatta kendisi hakkında duyunca çok şaşıracağınız bir bilgi de var elimde. İlk oyun çıktığında arcade makinelerinin hafızası ve grafik işlemcileri yeterli olmadığı için Sub-Zero’nun rengi değiştirilerek ortaya Scorpion karakterimiz çıkmıştı.

tommy_vercetti

10- Tommy Vercetti

Seni 10 numaraya sakladım be reyiz! Çünkü sen her zaman 10 numarayı hak ediyorsun. En çok da senin hakkında konuşmak istiyorum. O mavi gömlek, o kot pantolunun, başkanın evine o kızı bırakırken onun kalçasını sallayışını izlediğini nasıl unutalım? İşçi kıyafeti giyip işçilerin ağızlarını burunlarını kırdığını da biliyoruz bak bu çok ayıptı.. Oyunun sonunda Diaz’ın ağzını burnunu dağıttığını ve tek başına bir ordu olduğunu da unutmadık. Her türlü taşıtı ustalıkla kullandığını ve cebine bombadan tut makineli tüfeğe kadar her şeyi sokabildiğini de biliyoruz. Sen var ya sen, sen neydin be Tommy Vercetti..

CEVAP VER