İlki 1997 yılında bilgisayarlar için çıkarılan GTA (Grand Theft Auto) serisine şuana kadar 5 oyun dahil oldu. En son çıkarılan GTA 5, sahip olduğu gelişmiş açık dünya seçenekleri ve karakter özelleştirmeleriyle oyuncuların takdirini kazanmıştı. Ancak GTA 5 çıkalı neredeyse 3 sene oldu ve oyuncular artık ’nın yolunu gözlemeye başladı. Henüz resmî olarak ’nın ne zaman çıkacağına yönelik bir açıklama yapılmamış olsa da, Rockstar Games yöneticilerinin ağzından kerpetenle alınan ve ipucu içeren bazı açıklamalar var.

Rockstar Games’in başındaki isim olan Leslie Benzies, şirketin GTA 6’nın geliştirilmesine başlandığını doğruladı. Her ne kadar kaçamak cevaplar vermiş olsa da, bu gelişme bile oyuncular için müthiş bir umut kaynağı oldu. Benzies şunları söyledi:

“İlk olarak fikir gelir. Bu fikrin nereye gideceği ise ilerleyen tarihlerde netleşecek. Los Angeles, New York veya Miami şehirlerinden birini tercih etmeyi düşünüyoruz. Bu şehirlerde geçmesi planlanan görevleri de netleştireceğiz. Harita ve senaryo bir arada tasarlandıktan sonra ortaya çok güzel bir hikayenin çıkmasını hedefliyoruz.”

Benzies’in sarf ettiği bu sözler resmî olarak “Grand Theft Auto 6” için söylenmiş olmasa da, Rockstar Games’in çok beklenen oyunu yavaş yavaş geliştirildiği yönünde yorumlandı. Oyunun konsept tasarımı hazırlandıktan sonra önümüzdeki sene sonuna doğru satışa çıkarılması beklenebilir.

Hatırlanacağı üzere Rockstar Games, GTA 5’ten ciddi manada gelir elde etmişti. GTA 6 çıkarıldığında da şirketin kasasına giren paranın artması bekleniyor.

CEVAP VER