Geçtiğimiz hafta Perşembe günü resmî olarak tanıtılan ve satışı baslayan PlayStation 4 Pro, sahip olduğu geniş oyun desteğiyle de fark oluşturmayı başaracağa benziyor. Normal PS4’lerde çalışan tüm oyunları destekleyen ’nun en büyük avantajı, 4K oyun desteğine ve VR gözlüklerle uyumlu çalışma yeteneğine sahip olmasıydı. Konsolu satın alan ve Call of Duty: Infinite Warfare oyununu 4K çözünürlükte oynayan yabancı oyuncular, deneyimlerini videoyla kayda alarak PS4 Pro’da CoD oynamanın nasıl bir his uyandırdığını öğrenmemizi sağlamış bulunuyorlar.

PS4 Pro’da oynanan Cod: Infinite Warfare‘in görsel açıdan kesinlikle büyüleyici olduğu söylenebilir. 4K çözünürlükle bir araya geldiğinde gerçeğe çok yakın bir grafik kalitesi bizleri karşılıyor. DigitalFoundry isimli Youtube kanalına yüklenen videoda oyunun performansını gözlemleyebilmek de mümkün. Hiçbir şekilde donma veya kasma yaşamadan 60 FPS vermeyi başaran PS4 Pro’nun ne kadar güçlü bir mimariye sahip olduğu böylece anlaşılmış oluyor. Üstelik multiplayer performansı da tıpkı single player da olduğu gibi gayet akıcı.

Bugüne kadar PS4 ve Xbox One’da oynanan oyunlar en fazla 1080p’ye kadar olan çözünürlükleri destekliyordu. Ancak kuralları baştan aşağıya değiştiren PS4 Pro 210p ve 4K çözünürlüğe ulaşmayı başarmış durumda. Su ve hava modellemeleri, patlamalar ve çatışma anlarında da FPS’nin düşmemesi CoD’un ne kadar kaliteli bir optimizasyona sahip olduğunun canlı bir delili gibi.

399$’lık etikete sahip oalan PS4 Pro, ülkemizde 1699 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilir durumda.

CEVAP VER