oyununda pek çok oyuncu ceza şoku yaşadı. Binlerce oyuncunun sebepsiz yere ceza aldığı iddia ediliyor.

Bilindiği üzere Ubisoft, For Honor isimli oyununu 14 Şubat tarihinde piyasaya sürdü. O günden bu güne oldukça fazla ilgi gören For Honor, şuana kadar oyunculardan orta seviye bir izlenim aldı. Yani oyun ile ilgili puanlar ne çok iyi ne de çok kötü. Bu ikilem içerisinde For Honor oyununda Ubisoft, tepki çekebilecek bir güvenlik sistemine imza attı.

Ubisoft’un aşırı güvenlikçi paketi, iddialara göre pek çok oyuncunun asılsız yere ceza almasına neden oldu. Cezanın gerçekleştiği plaftorm ise taktir edersiniz ki multiplayer modu. Multiplayer modlarında genelde oyuncular arasında çok büyük bir rekabet oluyor ve oyuncular bu rekabette kendilerine haksız avantaj, ayrımcılık elde etmek isteyebiliyorlar. Bu gibi durumları engelleyebilmek için oyun yapımcıları genelde çok sıkı çalışıyorlar. Ubisoft da bu hususta çok hassas bir şirket.

Kullanıcı For Honor multiplayer oynamaktayken birden karşısına ‘Sistem, yetki verilmiş hile programına rastladı’ şeklinde bir uyarı çıkıyor ve sistemden uzaklaştırılıyor. GamerRevolution tarafından gerçekleştirilen bir araştırmada, söz konusu hatanın en ufak ilişkili programda dahi çıktığı ve bu yüzden de tam olarak doğru bir uyarı olmadığı ifade ediliyor. Ubisoft tarafından bu gelişmelerin ardından herhangi bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

 

CEVAP VER