Kuruculuğunu Hakan Baş‘ın yaptığı Super Massive takımı bu sezondan sonra e-spor arenalarına Fenerbahçe 1907 olarak devam etme kararı aldı.Aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Hakan Baş geçen sezon Fenerbahçe’nin büyük sponsorlarından biri olan Ülker firmasıyla anlaşıp Super Massive takımıyla anlaşma sağlamıştı.Duyurulan bu yenilik geçen sezon Fenerbahçe’yle ortak sponsorlar olması sonucu e-spor izleyicileri tarafından tahmin ediliyordu.

Beşiktaş geçen sezon OHM takımıyla anlaşıp Beşiktaş.OHM olarak devam etti ve bu sezonda resmi olarak Fenerbahçe takımı da e-spor arenalarına girmiş oldu.Yeni sezon yaklaşırken Galatasaray tarafından da böyle bir atak beklenmiyor değil.Ülkemizde büyük kulüplerin e-spora verdiği önemin artması çok sevindirici bir haber ve heyecan doruk noktalarına çıkacaktır.Takımların nasıl bir transfer politikası izleyeceği de en büyük merak konusu.Acaba dünya starı olarak sayılan oyunculardan ülkemize getirmeyi başarabilecekler mi?

Fenerbahçe 1907 Derneği’nin kendi sitesinden yapılan açıklama ise şöyle:

Derneğimiz; dünyada yükselen değer olan ve ülkemizde de dikkatleri üzerine çeken, farklı dallarda ve kategorilerdeki oyunlarda profesyonel takımlar barındıran, E-Spor (Elektronik Oyun Sporları) dünyasına adım atıyor.
League of Legends (LoL) liginde “1907 Fenerbahçe” adıyla yarışacak takımımızın faaliyetleri, 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından gerçekleştirilecektir. Geçmiş dönemlerde Fenerium mağazalarının kurulmasını sağlayarak markalaşma sürecinin tamamlanmasıyla tüm haklarını kulübümüze devreden derneğimiz, E-Spor takımında da aynı başarıyı sağlamayı hedefliyor.
Sarı Lacivert renklerin yarıştığı her platforma en iyi olma hedefi doğrultusunda çalışmalara başlanmış olup, Şampiyonluk Liginde yer alan Super Massive TNG takımının tüm hakları devir alınmış, “1907 Fenerbahçe” olarak değiştirilmiş ve bu değişiklik Riot Games tarafından onaylanarak lisanslaştırılmıştır. Bu vesileyle Super Massive ekibine gösterdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Genç nesillere Fenerbahçe sevgisini aşılayacağına yürekten inandığımız 1907 Fenerbahçe E-spor takımımız, derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sina Afra tarafından yönetilmekte olup, takım menajeri olarak Emre Aksoy atanmıştır. Koç ve oyuncu transferlerine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, gelişmeler yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.
1907 Fenerbahçe E-Spor takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
1907 Fenerbahçe Derneği

CEVAP VER