14 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce ve Japonca’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken, Geleneksel Çince’ye arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmeyen diller arasında yer alıyor.

Oyuna kapalı betada katıldığım için, oyun tarafıma ücretsiz olarak gönderildi. Ancak bu bedavaya kazanılan bir oyun değil. Zaman kabaca şöyle harcanmıştı: ~ 70 saat bug / hata ayıklama, ~ 12-15 saat hata raporları doldurma (ve ~ 15 saat hata raporu web sitesi hazırlama)

Ürün elime bedava ulaştığı için tarafsız bir şekilde incelediğimi söylemem yanlış olacaktır. Bu yüzden bunu başta belirtmek istedim. Gerçek HD ve 1080p grafiklere sahip lüks bir oyun olmuş diyebilirim. ski grafikler ile yenileri arasında yan yana karşılaştırmalar yapmanız son derece çarpıcı. Sadece dokular değil, genel olarak daha fazla bitki örtüsü ve malzeme var. Renkler daha canlı ve dünya daha canlı görünüyor.

Eğer FPS değerini önemsiyorsanız, oyununun 60 FPS olduğunu söyliyeyim. Yepyeni bir hikaye rotası ve eski hikayeler için biraz revize edilmiş hikaye rotaları bulunan oyuna eski oyunlara nazaran yeni oynanabilir karakterler eklenmiş, parti büyüklüğü de 3 kişiden 6 kişiye yükseltilmiş.

Menü arayüzü biraz yenilenmiş, daha kolay ve zorlu yeni modlar eklenmiş, yeni zindan ve düşmanlar eklenmiş ve yeni hikaye eserleri de oyuna adapte edilmiş. Oyunda eski serilerde olan altın başarısı da daha adaletli bir şekilde ayarlanmış. Aynı zamanda oyun içindeki sahnelerin de hızlı yüklenmesi, bu versiyona bir artı katmış.

Oyun, halen biraz daha az olsa da, “Mash the attack button and that that pretty much it” sendromundan hala muzdarip. Düşmanlardan gelen saldırılar ise birer şaka gibi görünüyor. Normal saldırılar = 300, kriterler = 3000. Bunun mantığı nerede diye sorgulayabilirsiniz.

Oyun daha fazla XP / Gold / BP, sadece “daha iyi düşürme” vermez, daha yüksek güçlükler (daha zor, özellikle daha yüksek) oynamak için hiçbir gerçek teşvik, oynamak için herhangi bir teşvik sağlamaz.

Zorlukları olan düşmanlar yalnızca kurşun süngerlerdir ve yapacağınız tek şey, boş zamanınızı, ilerlemenizi durduran patronu öldürmeye çalışmak için anlamsız bir şekilde boşa harcamaktır. Muhtemelen bu yeni yinelemeyle en çok pişman olduğum yönü budur.

Galeri tamamlamak için bir sürü yeni oyun + yineleme yapmanız gerekecek.

Genel olarak, oyun olumlu bir izlenim bıraktı, oysa çoğu mekaniğin hikaye için sadece bir bahane olduğunu hissediyorum. Ama ikincisi eğlenceli olduğu için, sanırım bunun kabuledilebilir olduğunu düşünüyorum.

Orijinal FFF oyununu hiç oynamadıysanız, elde etmeniz gereken ilk oyunun o olduğunu söyliyeyim. İlk oyunu oynadıysanız ve bunu satın alıp almamak konusunda şüpheleriniz varsa, almanızı öneririm. Bir süre önce birincisini çok önce oynadım ve hikayeyi daha iyi grafikler, sağlam FPS, yeni rota ve her şeyle tekrar oynamanın keyif aldım.

CEVAP VER