Final sürümünün gelmesi merakla beklenen Escape from Tarkov oyunu hakkında sevindirici bir gelişme yaşandı. Oyunun Türkçe dil seçeneğinin hazırlandığı, final sürümün Türkçe dil seçeneği ile beraber satışa sunulacağı ortaya çıktı.

Oyun dünyasında piyasaya sürülen oyunların çoğu maalesef Türkçe dil desteği içermiyor. Bu durumda yabancı dil bilgisi zayıf olan oyun tutkunları Türkçe yamanın çıkmasını beklemek zorunda kalıyorlar. Çünkü günümüz oyunlarında oyunun dilini anlayabilmek oyuna hakim olabilmek açısından oldukça önemli.

Escape from Tarkov, bir süredir oyuncuların heyecanla beklediği oyunlar arasında yer alıyor. Ortaya çıkan yeni gelişmeler, oyun için resmi bir Türkçe dil desteğinin sunulacağını gösteriyor. Battlestate Games tarafından daha önce özel bir sayfa açıldı ve sayfada oyun için Türkçe yama yapmak istedikleri ancak bunun için desteğe ihtiyaç duydukları belirtildi.

Escape from Tarkov Hakkında Sevindirici Gelişme

Bu paylaşımın ardından yabancı dil bilen Türk oyun severler çeviri yapabilmek için Battlestate Games’e başvurdu. Bunun akabinde Battletate Games tarafından bir açıklama yapıldı ve açıklamada oyuna eklenecek diller arasında Türkçe dilinin de olduğu ifade edildi.

Son zamanlarda oldukça popüler olan Battle Royale türüne bir örnek daha teşkil edecek olan Escape from Tarkov hakkında hali hazırda Alpha sürüm içeriklerine ulaşabilirsiniz. Fakat final sürüm için maalesef biraz daha beklemeniz gerekiyor. Oyunun yapımcısı, Escape from Tarkov’un Battle Royale stiline farklı bir bakış açısıyla yaklaştığını da açıkladı.

God of War İle İlgili Sürpriz Gelişme!

CEVAP VER