1 Kasım 2016’da çıkışını yapan oyun, Steam’da şuan 16 liralık cazip fiyatıyla alıcılarını bekliyor. Bunun yanında dilerseniz Legends of Eisenwald oyunu ile birlikte olan paketi %20 indirim ile 37 lira 60 kuruşa alma imkanı da sunuluyor. Açıkçası oyun, benim beklentilerimi karşılayan hatta beklentilerimi aşan tahminimden daha iyi bir oyun olmuş.

Oyunda gizli mesajlar var fakat bu mesajların hepsi önemli olduğu için ve okumadan hikayenin içine girmek mümkün olmadığı için oyunu oynarken pratikten çok teoriye önem vermeniz gerekiyor.

Daha çok siyasi bir oyun olan oyunda, ABD seçimlerine de değinilmiş. Bu yüzden ilerleyen tarihte güncellik bakımından sıkıntı yaşayacaktır.

eisenwald-blood-of-november-2

Bunun dışında oyunda ilk etapta savaşa girdiğinizde karakterler saldırıdan bağımsız olarak hareket edemiyorlar. Sistem oldukça basit ve oyunun amacının strateji olduğunu unutturuyor. Bunu bir kenara bırakırsak grafikler gerçekten oyun öncesindeki resimlerde ve videolarda belirtildiği gibi, bu da oyun için bir artı olarak hanesine yazılıyor.

Oyunun haritası gerçekten çok büyük ve yapılması gereken, harcanması gereken çok zaman var. Oyundaki görevler, mizah ile harmanlanmış ve ortaya daha önce eşine pek rastlamadığımız bir oyun çıkmış. Oyunda bulunan sonbahar manzarası da Legends of Eisenwald’daki gibi hoşça göze çarpıyor. Oyun içi bazı düşmanlarda gerçekten çok güçlü ve oldukça bizi oldukça uğraştırıyor. Oyun kimi zaman kendini kapatsa da henüz bu sorunu yaşayan fazla kişi göremediğim için bilgisayarımdan olabilir diye düşünüyorum, bir not olarak F5 tuşu ile otomatik kaydetme yaparak kayıt olmayan verilerin kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

CEVAP VER