Bugüne kadar yalnızca PlayStation platformu için yayınlanan, sahip olduğu Türkçe dublaj seçeneğiyle ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip olan Uncharted oyununun filmi çekilecek. Üstelik geçtiğimiz yıldan beri sürekli olarak filmi çekileceği yönünde söylentilerin konuşulduğu Uncharted’in yönetmeni bile belli oldu. Yani bu sefer Uncharted filminin kesin olarak çekileceği rahatlıkla söylenebilir.

Nathan Drake isimli karakterin hazine avcılığı yaptığı, çeşitli bulmacaları çözerek maceradan maceraya atladığı bu oyunun en son “Bir hırsızın sonu” isimli dördüncü yapımı oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Sürekli olarak Neil Burger, David O Russell ve Seth Gordon gibi yönetmenlerin ismini Uncharted filmiyle ilgili duyuyorduk. Şimdilerde Den of Geek isimli siteden yer alan haberde Netflix’te yayınlanan Stranger Things dizisinin yönetmeni Shawn Levy’nin Uncharted filmini çekeceği bilgisi yer aldı. Levy daha önce de “Çelik Yumruklar” ve “Müzede Bir Gece” isimli filmlerin yönetmenlik koltuğuna oturmuştu. Çok beğenilen Stranger Things dizisinin önümüzdeki sezonları için hazırlıkları sürdüren Levy’nin Uncharted filminde nasıl bir iş çıkaracağı şimdiden merak konusu oldu. Bu arada oyunun ana karakteri Nathan Drake’i de Nathan Fillion’un canlandırması bekleniyor.

Sony, filmin vizyona giriş tarihi için 29 Haziran 2017 tarihine işaret ediyor. Ancak bize kalırsa filmin yayınlanması daha da uzun sürebilir, çünkü ortada hiçbir şey yok! Ne oyuncuların listesi, ne tamamlanmış bir senaryo, ne de çekilmiş bir tek kare. O yüzden umutları Sony’nin verdiği tarihe bağlamamakta fayda olabilir.

CEVAP VER