E-Sports dünyasının pek çok popüler oyununun yayını Facebook platformu üzerinden gerçekleştirilecek!

Bildiğiniz gibi E-Sports günümüzde büyük bir teknolojik akım olarak dikkat çekmekte. Bilgisayar platformundan spor yapmak anlamına gelen E-Sports, artık izlenme oranları olarak neredeyse dünyanın en çok izlenen sporu olan futbolu yakalayacak. Tabii bunda nüfusun genç kısmının sayısının azımsanamayacak ölçüde olmasının büyük payı var. İşte E-Sports izlenme rakamlarını daha da yukarıya taşıyabilecek bazı gelişmeler yaşandı.

FACEBOOK PEK ÇOK E-SPORTS OYUNUNU YAYINLAYACAK

Elimize ulaşan bilgilere göre Facebook, ESL ile gerçekleştirdiği bir anlaşma sayesinde artık pek çok E-Sports oyununu Facebook üzerinden yayınlayacak. Yani mesela gerçekleştirilen E-Sports turnuvalarını Facebook üzerinden takip edebileceksiniz. Üstelik yüklenecek olan yayınların toplam saat olarak 5500’ü bulacağı ifade ediliyor. Yayınlarda özellikle çok iyi oynayan oyuncuların yayınlanmasına dikkat edilecek.

Açıklanan bilgilere göre Counter Strike Global Offensive ve onun gibi daha pek çok popüler oyunun turnuvasını artık Facebook üzerinden rahatlıkla takip ediyor olacaksınız.

E-SPORTS KİTLESİ DAHA DA GENİŞLEYECEK

E-Sports kitlesi bu son gelişmeden sonra daha da büyüyecek diyebiliriz çünkü Facebook şuan da dünyanın  en çok kullanılan sosyal medya ağı ve bu ağda biraz da reklamla E-Sports turnuvaları çok daha fazla takip edilen bir yer olacak. Bunu mesleğe dönüştüren oyuncular da haliyle çok daha iyi paralar kazanacak.

CEVAP VER