Merhabalar, bu rehberimizde Bigpoint tarafından yayınlanan Drakensang oyununu inceleyeceğiz. Bu oyun görünüm olarak hemen hemen Diablo’nun bir kopyası gibi. Kalabalık bir online kitleye de sahip olması oyunu daha da güzel bir hale sokuyor. Oyundaki grup sistemi ise oldukça başarılı. Arkadaşlarınızla grup olup Ander dünyasında maceralar yaşayabilirsiniz.

drakensang-online-2

Öncelikle oyundaki üç ayrı karakterden bahsedelim.

1- Ejderha Savaşcısı: Ejderha savaşcı yüksek zırh ve vuruş gücü ile dayanıklı bir savaşcıdır. Drakensang oyununa benzer oyunlarda genellikle bu karakterin karşılığı barbariandır. Ejderha savaşcısı melee ataklar yapabilir ve düşmanlarına ciddi hasarlar verebilir. Ayrıca en fazla Can puanına sahip olabilen karakter sınıfıdır.

2- Çember Büyücüsü: Çember büyücüsü yapmış olduğu büyüler ile düşmanlarına ciddi hasarlar verebilen eğlenceli bir karakter sınıfıdır. Özellikle savaşırken görsellik arayanlar için bu karakter sınıfı vazgeçilmezdir. Ayrıca düşmanlarına uzaktan vurabilmesi en büyük avantajıdır. İyi kombine edilmiş bir çember büyücüsü gerçekten tehlikeli olabilir. Ateş,buz ve toprak gibi elementleri kullanarak büyülerini yapar. Ayrıca anlık ışınlanmalar yapabilmesi. Çok büyük bir avantajıdır. Drakensang benzeri oyunlarda bu sınıfın karşılığı magician’dır.

3- Korucu: Korucu okçu sınıfıdır. Atmış olduğu çeşitli ok skilleri ile düşmanlarına ciddi hasarlar verebilir. Kurmuş olduğu tuzaklar ve uzaktan atmış olduğu oklar ile tehlikeli bir avcıdır. Uzaktan vurabilmesi canavarlar daha ona gelmeden canavarların  ölmesini bile sağlayabilir.

Oyunun hikayesine genel olarak bakarsak, Yıllar önce, Drakensang‘ın bu efsanevi dünyasına kötülük hakimdi. Herşeyi kendi amaçları için kullanan ve dünyayı karanlığa bölen bu güç ile beraber karanlık yaratıklar da bulunuyordu. Siz şimdi bu karanlık yaratıklardan dünyayı korumak için savaşmalısınız!

1 YORUM

CEVAP VER