Ünlü oyun geliştiricisi , The Game Awards 2016 ödüllerinde yeni oyununa ait daha önce hiç yayınlanmayan bir tanıtım videosunu izleyicilerin beğenisine sundu. ’e ait olan bu video YouTube’da da yayınlandı. Daha önce Norman Reedus’un oynadığı bir tanıtım videosu paylaşılmış ve çokça izlenmişti. Hakkında detayların netleşmediği bu gizemli oyuna ait ikinci video, şimdiden YouTube’da izlenme rekorları kırdı.

Tıpkı ilk tanıtım videosunda olduğu gibi bu fragmanda da Kojima’nın neden bahsettiğini anlamak veya Death Stranding’in nasıl bir oyun olacağına dair çıkarımda bulunmak gerçekten güç. İçinde bebeğin bulunduğu bir tüpü taşıyan adamı yakalamaya çalışan özel kuvvetleri görüyoruz. Bu adamı ise ünlü oyuncu Guillermo del Toro canlandırıyoruz. Del Torro’yu yakalamaya çalışan özel askerlerin başında ise Mads Mikkelsen geliyor. Videonun sonuna doğru yüzünün şekli değişen Mikkelsen’in Norman Reedus’la birlikte Death Stranding’de yer alacağı böylece kesinleşiyor. Mikkelsen’i oyunda diğer askerlere talimat verirken ve garip bir şekilde onları kablolarla kontrol ederken görüyoruz.

Eğer Death Stranding’in grafikleri tıpkı bu tanıtım filminde olduğu gibi karşımıza çıkacaksa, bizi muhteşem bir oyunun beklediğini söyleyebiliriz. Gerçeğe çok yakın olan bu grafikler yalnızca PS4 oyuncuları tarafından oynatılabilecek. PC ve Xbox sahipleri için tünelin ucunda ışık görünmüyor.

Daha önce de Metal Gear Solid ve Silent Hill oyunlarını geliştiren Kojima, Death Stranding ile Konami’den ayrıldıktan sonra tek başına ilk oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

1 YORUM

CEVAP VER