29 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca ve Rusça’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken Lehçe, Çekçe, Korece ve Brezilya Portekizcesi’ne ise arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Oyunda, Türkçe desteklenmiyor.

Oyunda iyi hazırlanmış bir hikaye, iyi hazırlanmış ortamlar ve eğer bilgisayarınızın sistem özellikleriyle birlikte kasmadan oynayabilirseniz gerçekten büyük bir eğlence buluyorsunuz. Öte yandan oyunun fiyatı da çıktığı günden itibaren fazlaca değişti.

Oyun, verileri belleğe kaydederken birçok kez hata verip kapanabilir ve emekleriniz boşa gidebilir. Bu yüzden sık sık kaydetmeye özen göstermenizi öneriyorum. Çıkarılan son güncelleme ile birlikte halen bu sorun çözülebilmiş değil. Sinematik görüntüler de oldukça güzel ancak çoğunda ses senkronizasyonu bulunuyor. Darksiders oyunları her zaman benim için güzel oyunlar olmuştur. Özellikle 1 ve 2. oyunların ben de özel bir yeri var. Darksiders oyunları, oyun dünyasına hikaye olarak fantastik ve karakter tasarımı olarak harika bir şekilde katılıyor.

Karakterinizi güçlendirmek için çeşitli alanlarda size verilen çeşitli görevleri kullanıyorsunuz ve bununla birlikte zamanı yavaşlatan gücü kazanmak için çabalıyorsunuz. Zamanı yavaşlatan gücü kazandığınızda çabanıza değdiğini anlayacaksınız. Dayanıklılık ve sihirbazlık yeteneklerini arttırmak için ise hayat ve sihir kutularının toplamanız gerekiyor. Oyunun ana özellikleri aslına bakılırsa bundan ibaret, bundan sonra devreye oyunun hikayesi giriyor.

Hikayeyi fazlaca irdelemek istemiyorum çünkü hikaye güzel ve neresinden tutarsam tutayım spoiler vermiş durumuna düşeceğim. Hikaye hakkında söyleyebileceğim çok az şey var. Hikaye, duygusal bir hikaye değil daha çok savaşın içeriğini açıklayan bir hikaye.

Oyunun dövüş mekaniği ldukça iyi tasarlanmış ve grafikleri de oyunun çıkış zamanına baktığımızda oldukça iyi görünüyor. Bahsettiğim gibi sinematik animasyonlardaki senkronizasyon sorunu dışında oyundaki sesler harika. Zorluk derecesi diğer oyunlar gibi değil. Kolayı seçtiğinizde oyun gerçekten kolay, normali seçtiğinizde gerçekten normal ve zoru seçtiğinizde gerçekten zor bir oyun yapısı ile karşı karşıya geliyorsunuz.

Bu oyunun farklı bir hikayesi daha var. Oyun, diğer oyunların senaryosunun yazıldığı kişi tarafından yazılırken bir anlaşmazlık sonucu bu kişi işten atıldı. Hikayenin bir kısmının oldukça iyi işlerken, daha sonra tabiri caizse aptallaştığını görüyorsunuz. Bu da senaryo yazarının hangi bölümden itibaren atıldığına dair bize fikir veriyor.

Darksider Warmastered Edition-2

Oyun aynı zamanda Dualshock 4’ü de destekliyor. Dualshock 4 ile oyunu oynama fırsatı buldum ve ne kadar iyi çalıştığına şahit oldum. Bu bir remastered oyunu için beni oldukça şaşırttı doğrusu.

Bunun haricinde oyunu sıkılmadan bitirebilirsiniz. Oyunda geniş bir harita bulunuyor ancak görevler bittikten sonra bu geniş harita pek de işimize yaramıyor. Ana silahımız ile fazlaca kombo yapamıyoruz. İkincil olarak 2 silaha, ateşli olarak 1 silaha sahip olabiliyorsunuz. Oyundaki silahlar ve bunların kullanımı da Devil May Cry : DMC oyunu ile çok benziyor. İki oyundan birisi bir diğerini örnek almış desek yanlış olmaz.

1 YORUM

CEVAP VER