’nin çevrimiçi oyun yayın platformu ‘un kapsamı daraltılıyor. Aralarında Vita, kendi PS3 konsolu ve Blu-ray video oynatıcılarının da yer aldığı bir grup cihaz, artık PlayStation Now tarafından desteklenmeyecek. Üstelik Sony ve Samsung tarafından üretilen akıllı TV’ler de bu listeye dahil.

Konuyla ilgili açıklama için gözlerin çevrildiği Sony, alınan daralma kararının sebebini birçok platform yerine daha çok kendi kaynaklarına odaklanmak olduğunu belirtti.

Ücretini ödeyen kullanıcılar ne yapacak?

Ödemesini önceden yapan müşteriler 6 ay boyunca daha halihazırdaki cihazlarında PlayStation Now‘u kullanmaya devam edebilecekler. Ancak takvim yaprakları 15 Ağustos‘u gösterdiğinde desteklenmeyen platformlarda artık PlayStation Now kullanılamayacak. Yayıncılık servisi yalnızca PS4 konsolları ve Windows bilgisayarlarda çalıştırılacak.

Eğer Sony Bravia model bir televizyonunuz varsa PlayStation Now desteği daha erken sonlandırılacak ve 1 Nisan tarihinden itibaren oyun yayını yapamayacaksınız.

PS4 ve Windows bilgisayarlardaki kullanıcı deneyimini artırmak isteyen, ekiplerin daha çok bu platformlara yoğunlaşmasını planlayan PlayStation Now ekibinin bu kararı çoğu müşteriyi hayal kırıklığına uğratmışa benziyor.

2014’te program başlatılmıştı

PlayStation Now ilk kez 2014 yılında PS4 için başlatılmıştı. Daha sonra geçtiğimiz Ağustos ayında PC platformunu da desteklemeye başlamıştı. Şuanda aylık 20 $ ücret karşılığında abonelik usülü kullanabileceğiniz bu platform, PS4 konsolundaki görüntüyü istediğiniz herhangi bir ekrana yansıtabilmenize imkân veriyor. Akıllı TV’ler için gayet kullanışlı olan PlayStation Now’u etkin bir şekilde kullanabilmek için en az 5 Mbps internet bağlantısı da gerekli.

CEVAP VER