Sahibi olduğunuz oyun konsolunda gizemli, macera dolu ve eğlenceli bir oyun oynamak istiyorsanız Dark Arcana: The Carnival sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Dünyanın en başarılı oyun stüdyoları arasında gösterilen Artifex Mundi tarafından geliştirilen bu yapım, diğer nesne bulma oyunlarında olduğu gibi gizemli ve nefes kesici bir görselliğe sahip. Sizden, içinde bulunduğunuz sahnede gizlenen tüm nesneleri bulmanız isteniyor. Bunu yaparken zorlu bulmacaları çözmeniz de gerek.

Bir anda atmosfer değişiyor

Oyunun açılış sahnesinde bir anne ve kızının festival alanında eğlendiğini görüyorsunuz. Daha sonra Dark Arcana birden kararıyor ve kapılar aniden sert bir şekilde kapanıyor. Bu kez de ana karakterimizin annesini bulmak üzere dışarı çıkmış bulunan bir dedektif olduğunu anlıyoruz. Araştırmamızın başlamasıyla birlikte Jim Gibbons ismindeki gizemli bir karakteri takip etmeye başlıyoruz. Bu şekilde devam eden oyun her bölümün ardından daha da zorlaşıyor, olaylar içinden çıkması zor bir hal alıyor. Hikaye ilerledikçe Dark Arcana: The Carnival‘in ne kadar eğlenceli olduğu tüm netliğiyle ortaya çıkıyor.

Muhteşem bir atmosfer sizleri bekliyor

Zaman zaman karakterimizin gördüğü halisünasyonlar yüzünden oyundaki atmosfer birden değişebiliyor. Haliyle bu da oyunu çok daha heyecanlı kılıyor. Bulmacaları çözerken arkadan gelen gerilim dolu müzikler ise kalp atışlarınızın hızlanmasına yol açabilir.

Sonuç olarak ise Dark Arcana: The Carnival‘e 10 üzerinden 8 puan verebiliriz.

CEVAP VER