Dünyanın en büyük oyun yapımcılarından birisi olan Crytek’in iflasın eşiğinde olduğu iddia ediliyor.

Bilindiği üzere Crytek, dünyanın en sevilen oyunlarından birisi olan serisinin sahibi. Crytek, aynı zamanda pek çok ülkede oyun stüdyosu açmasıyla da, çalışma alanı oluşturmasıyla da biliniyor.  Hatta ülkemizde de Crytek’in şubesi bulunmaktadır ve dünyanın gelmiş geçmiş en popüler oyunlarından olan Crysis 3’ü Crytek, tamamen Türkçe bir biçimde oyuncularla buluşturmuştur. Türkiye’de bu hareketiyle büyük sempati kazanan Crytek, sadece Türkiye’de değil pek çok ülkede hizmetlerini sürdürse ve oyunu Crysis 3 büyük sükse yapsada maddi sıkıntılarını yenemedi. Yaklaşık iki yıldır maddi sıkıntılarla boğuştuğu bilinen şirket ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

maxresdefault

ÜÇ AYDIR MAAŞ ÖDEYEMİYOR İDDİASI GÜNDEMDE

Crytek ile ilgili son olarak şu günlerde Crytek’in yaklaşık üç aydır Bulgaristan şubesinde çalışmakta olan çalışanlarının maaşlarını ödeyemediği yankılanıyor. Crytek tarafından bunu yalanlayan herhangi bir açıklama gelmezken çalışanların zaman zaman isyan ettiği, sürekli üst yetkililer ile iletişime geçmeye çalıştığı bilgisi elimize ulaştı. Ancak üst yetkililer tarafından yalan söylenerek çalışanların bir şekilde oyalandığı da iddia ediliyor.

CRYTEK’E BAŞVURANLARI UYARIYORLAR MI ?

Aynı zamanda Crytek’e şuan da katılmak için başvuran çalışanların da Crytek çalışanları tarafından başka firmayı seçmeleri için uyarıldıkları iddia ediliyor.

 

1 YORUM

CEVAP VER