Bu içeriğimizde Crysis 2 oyunu ile ilgili bazı püf noktaları sizlere aktaracağız.

Bilindiği üzere Crysis serisi oldukça ünlü ve Crysis 2 de gerek grafikleriyle, gerek oynanışıyla çok sevilen bir oyun. Peki bu oyunu daha iyi oynayabilmek için neler yapmalıyız?

Crysis 2 oyununda zorluk seviyesini öncelikle kendinize göre belirlemenizi öneririm. Oyunda dört çeşit zorluk seviyesi bulunmaktadır. Bunlardan en zor olanını seçtiğinizde oyun gerçekten de zorlaşıyor. Mesela en zor seviyedeyken çok uzaktan bir yerden siper alıp ateş ediyor dahi olsanız sizin nerede olduğunuzu hemen tespit edip ateş açıyorlar. Haliyle çok daha dikkatli olmalısınız. Eğer FPS oyunları ile aranız çok iyi değilse benim size önerim ikinci zorluk seviyesini seçmenizdir. Zaten alıştıkça daha fazla zor bölümleri seçebilirsiniz.

Oyunun ilk başlarında karşınıza çıkan uzaylı yaratıklar genellikle çok kolay oluyor. Hatta onlar için en zor seviyede oynuyor dahi olsanız mermi harcamanıza gerek bile yok diyebilirim. Zaten onlar üstünüze doğru koşmaya başlıyorlar ve iyice yaklaştıklarında elleriniz ile rahatça öldürebiliyorsunuz. Üstelik bunlar çok iyi puan kazandırıyorlar bu puanlar sayesinde zırhınızı çok iyi geliştirebilirsiniz.

Özelliklerinizi geliştirirken zırhınızı çok güçlü yapmaya özen gösterin. Aynı zamanda saptırma gibi özellikleri akitif edin. Crysis 2’de, ilk oyuna göre gizlenme modunda enerji tüpü çok  daha uzun süre dayanıyor. Haliyle pelerin modundayken uzun süre sıkıntısıs bir biçimde oynayabilirsiniz. Ancak ateş açmaya başladığınızda pelerin modunun kaybolacağını unutmayın. FPS oyunlarında bildiğiniz üzere kafaya nişan almak çok önemli. Kafa hizasına nişan alarak yaptığınız atışlar çok daha etkili olacaktır ve uzun mesafede de çok işe yaramaktadır. Aynı zamanda düşmanların arkasından zaman zaman sinsice yaklaşarak öldürebildiğinizi de unutmayın. Yani her zaman silahınızı kullanmanıza gerek yok.

 

1 YORUM

CEVAP VER