Geçtiğimiz günlerde oyun piyasasına giriş yapan ve muazzam bir ilgi ile karşılaşan oyun, çoğu oyuncu tarafından geri iade edildi. Bunun sebebi ise bir hata.. Microsoft bu hata ve hatalar zinciri için Activision firmasını suçlamakta..

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen oyun Windows Market‘ten de satışa sunulmuş ve buradan satın alan oyuncular çok büyük bir problem ile karşılaşmışlardı. Oyunun çoklu oyuncu kısmında bilgisayar platformunun bulunmasına rağmen Steam üzerinden oyunu alan diğer kullanıcılar ile eş zamanlı oyun oynanamıyordu ve şimdilik bu senkronizasyon sorunu çok ciddi bir sorun olarak dursa da Activision’un henüz hiç hamlesi olmadı.

codinfinite-warfare

Bunun üzerine gelen şikayetlere Microsoft’un cevabı net oldu. Bilgisayarda oynansa bile oyunu Steam ve Windows Market olarak ikiye ayıran yapımcının suçu olarak nitelendirirken bu yüzden dolayı oyuncuların klasik maçlara girdiklerinde 1-2 kişiden fazla oyunu oynayan bulamıyorlar denildi.

Bunun üzerine Activision boş durmadı ve şu şekilde bir açıklama yaptı;

“Biz Windows platformunda oyunlar için cross-platform desteği sağlıyoruz, hem cihazlar hem de oyunlar anlamında bunu gerçekleştiriyoruz. İsteyen her firma cross-platform özelliklerini aktif hale getirebilir. Activision ise böyle bir şey yapmak istemedi.”

Activision’un bu açıklaması adeta oyunu Steam’dan alın çağrısı gibi algılansa da Windows Market ile de anlaşma sağlamışlardı. Bunun yanı sıra Windows, iadeleri kabul etmeye başladı.

CEVAP VER