Civilization oyunu için bir başlangıç rehberi hazırladık.

Eğer seriye yeni başlıyorsanız oyunu çok karışık gelebilir. Bu yüzden zorlanabilirsiniz ancak oyunda sizin için sunulan kullanıcı yönergesi son derece yarar sağlayabilir. Yani oyunun yardım metinlerini okuyarak büyük ölçüde bilgi sahibi olabilirsiniz. Oyunu oynamanızın üç yolu bulunmaktadır. Strateji olarak Roma, Gılgamış, Kleopatra stratejilerini kullanabilirsiniz. Bu uygarlıkların birbirlerine çeşitli konularda üstünlükleri, avantajları bulunmaktadır. Oyunun başlangıcında yapmanız gereken şey anahtar bazı noktalara daha çok eğilim göstermektir. Yani az sayıda alana yönelmek sizin için başlangıç aşamasında daha uygun bir strateji olacaktır.

civi

Oyunda 6 adet kazanma şartı bulunmaktadır. Bunlar bilim zaferi, hakimiyet zaferi, kültürel zafer, dinsel zafer ve skor zaferidir. Hakimiyet zaferi ve bilim zaferi yeni oyuncular tarafından en fazla elde edilen zaferlerdir.

Haritanızın üzerinde yer almakta olan tuğlaların belli bir üretim değeri söz konusudur. Üretim değerini inşa alanında yapacağınız geliştirmeler ile arttırabilirsiniz. Oyunda bilim her turda birikecektir ve bunları teknoloji ağacından ürünler satın almak amacıyla kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz uygarlığı oyun içerisinde kendi yöntemlerinize göre geliştirme olanağınız bulunmaktadır.

BAŞARI İÇİN TECRÜBE GEREKİYOR

Civilization 6 oyunu genel olarak başarmak için tecrübenin gerekli olduğu bir oyundur. Yani oyuna yeni başlıyorsanız ilk aşamalarda istediklerinizi başaramamanız gayet doğal. Acemiliğinizi atlattıkça daha iyi olacaksınız.

 

CEVAP VER