3 Kasım 2016’da sonunda Steam’a gelmiş, belki de en güzel araba oyunlarından biri..

Oyunu fırsat buldukça iki üç senedir aralıklarla oynayan biri olarak, oyunun tek eksiğinin multiplayer olduğunu söylemeliyim. Ayrıca oyun iki üç senedir aktif olduğundan dolayı yapılmış birçok mod var ve bu modlar oyunu harika hale getiriyor. Ehliyet almayı düşünenler için de benim gibi araba kullanma sevdalarının benzinden tasarruf etmek isteği için de oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum Euro Truck Simulator 2 oyununda da olduğu gibi , Steam’a gelmesiyle grafiklerin iyileştirildiğini ve sürüş hissiyatının arttırıldığını görüyoruz. Yeni eklenen haritalar, kış modunda sürüşler ve karlı havada arabayı kontrol etmek sizi gerçeğe oldukça yaklaştıracak.

city-car-driving-2

Karlı havada otomobilin kontrol zorluğundan bahsetmişken, eski sürümde olduğu gibi -Steam’a gelmeden önceki sürümü- direkt olarak durmuyor, hafif kayıyor ve sokakta duyabileceğimiz bir fren sesi çıkartıyor. Direksiyon setiniz olmasa bile debriyaj ve vitesi mouse ile attırabilirsiniz. Tam olarak olmasa da yine de keyif verecektir düşüncesindeyim.

Oyun her ne kadar Türkçe dil desteği ile çıkışını yapmış olsa da sanki robot çeviri yaptırmışlar gibi, günlük dilimize uymayan kelimeler ve ifadeler bulunuyor. Gelen güncellemeler ile bunu düzeltmeleri hoş olacaktır. Havayı ve mevsimi dilediğiniz gibi ayarlayabiliyor, yoldaki trafik durumunu da kafanıza göre seçebiliyorsunuz.

CEVAP VER