Geçtiğimiz yıl ünlü çizgi film stüdyosu , Infinity ismini verdiği oyunun geliştirmesini durduracağını açıklayarak tüm hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Artık çizgi film ve animasyonlarındaki karakterleri oyunlaştırmayacağını açıklayan ’in yeni bir Cars () oyunu çıkarmayacak oluşu da özellikle genç oyuncuları üzmüştü.

Ancak gelinen noktaya bakılırsa Avalanche Stüdyoları yeni bir oyun için kolları şimdiden sıvadı! Fakat bu sefer farklı bir dağıtıcının altında: Warner Bros!

cars3teaser

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Kyle Laughlin, gelecek oyunuyla ilgili önemli ipuçlarını da paylaştı. Buna göre gelecek oyun, Arabalar 3 animasyonuyla doğrudan bağlantılı olacak. Filmle hemen hemen aynı senaryoya sahip olması beklenen yapım, 18 yaş altındaki oyuncuların takdirini kazanmaya aday.

Laughlin resmî açıklamasında şu satırlara da yer verdi: Bir kez daha Avalanche ekibiyle çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Disney ve Pixar’ın kurum kültürüyle çok uyumlu çalışan bu arkadaşlar sayesinde muhteşem bir oyun deneyimini oyunculara sunmaya hazırlanıyoruz. Dünyanın en sevilen çizgi film animasyonları arasında yer alan Arabalar’ın hikayesini daha da ileriye taşımak kuşkusuz heyecan verici.

100 geliştirici çalışıyor

Bugün Kotaku isimli sitede yer alan bir haberde ise Disney ve Pixar’ın animasyonu Arabalar 3’ün oyunu için toplam 100 geliştiricinin bir araya geldiği ifade edildi. Bu kadar yoğun bir insan gücünün mesai yapması sonucu 2017’nin sonlarına doğru Arabalar 3 oyununun Steam’e eklenmesine şahitlik edebiliriz.

CEVAP VER