Bu içeriğimizde dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunlarından olan Age of Empires 2‘yi inceliyoruz.

O BİR EFSANE !

Age of Empires 2 oyununu tüm oyuncular duymuştur ancak duymayanlar için onun bir efsane olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. İki boyutlu olup saatlerce başından kalkamadığınız strateji ve savaş oyunu olan Age of Empires 2 o kadar güzel düşünmüş ve planlanmıştır ki, ondan sonra çıkan onlarca oyun onu taklit etsede onun kadar kapsamlı olmayı başaramamıştır.

Age-Of-Empires-II-oyna

HİKAYEYİ KENDİN YAZ !

Oyun, kendi şehrini kurup rakip devletlere karşı savaşabildiğin iki boyutlu bir savaş oyunudur. Age of Empires 2 oyununda en önemli kural stratejik zekadır. Bu yüzden özellikle strateji, zeka oyunlarını seviyorsanız mutlaka oynamalısınız.

Age of Empires 2 oyununu başlatırken 8’e kadar düşman sayısını seçebiliyoruz. Bir harita belirliyoruz ve ardından o haritada kaç adet devletle mücadele edeceğimizi belirleyip ve çeşitli diğer ayarları yapıp oyuna başlıyoruz. Oyunda nüfus sınırı 200 ve bu yüzden ordunuzu dikkatli oluşturmalısınız.

Age of Empires 2 oyununda asker üretebiliyor, işçileriniz ile binalar oluşturabiliyor, surlar yapabiliyor, mancınık, gemiler üretip saldırı veya savunma yapabiliyor, özel savaş kuleleri oluşturabiliyorsunuz.

GENEL DEĞERLENDİRME

Artı Yanları : Çok ayrıntılı bir sistem, kendi haritanı oluşturabilme, hikaye modunun da bulunması, online olarak da oynayabilme ve pek çok seçenek daha…

Eksi Yanları : Oyunun nüfus sınırının 200 olması büyük bir eksi olarak dikkat çekiyor. Yapay zeka hususunda bazen Hard seviyede dahi problemler var.

PUANIMIZ : 9.6 / 10 ( Bir oyuna verdiğim en yüksek puan 🙂 )

CEVAP VER