, yeni oyun konsolu Switch’in çıkışı için hazırlanıyor. Ancak Nintendo‘nun aldığı karara göre ya da Netflix‘e benzer hiçbir medya uygulaması cihazda yer almayacak. Yeni çıkarılacak olan konsolun tek sıkıntısı da bu değil..

Geçtiğimiz günlerde çıkış duyurusu yapılan Nintendo‘nun yeni konsolu olacak Switch, kullanıcılar için çok önemli bir özelliği sunmayacağını açıkladı.

Sony’nin ve Microsoft’un konsollarının desteklediği ve kullanıcıların yoğun şekilde kullandığı Netflix ve benzeri uygulamalar ‘te yer almayacak.

nintendo-2

Üstelik konsol sunulurken içinde hiçbir oyun olmayacak. Yani konsol oyunsuz bir şekilde satışa çıkacak. Ancak Nintendo‘nun bu tepkilerden dolayı en azından konsol çıktıktan sonra bir güncelleme ile bu tarz uygulamaları konsola yerleştirebileceği düşünülüyor.

Nintendo‘nun yaptığı açıklamalar ile birlikte haliyle oyun severlerin de beklentileri düşmüş oldu. Bununla birlikte beklentilerin düşmesi, eleştirilerin artmasını engellemedi. Yaplan açıklamalarda yeni çıkarılacak konsolun geriye dönük bir uyumluluk özelliği olmayacak. Yani eski Nintendo oyunlarının bu konsola entegresi şimdilik imkansız gibi duruyor. Yine büyük bir eksiklik olarak her konsolda bulunan başarım sistemi, Nintendo Switch‘te yer almayacak. Bu tarz eksiler yüzünden Nintendo, özellikle büyük oyuncu kitlelerine sahip yayıncılardan da büyük eleştiri aldı. Ancak şirketin en azından Netflix tarzı uygulamaları bir güncelleme ile oyuncuların kullanımına sunacağı düşünülüyor. Aksi taktirde Nintendo Switch pek de tercih edilen bir konsol olmayacak gibi görünüyor.

CEVAP VER