11 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce ve İspanyolca’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı ile tam destek sağlanırken, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Basitleştirilmiş Çince ve İtalyanca’ya arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise böylesine çok dilin desteklenmesine rağmen maalesef yine listede yok.

Bulmacaları çözmekten hoşlanıyorsanız bu oyundan da hoşlanacağınızı söylemeliyim. Tıpkı eskiden bilgisayarlara disket ile yüklenen oyunlar gibi bazı bölümlerinde çok zorlandım oyunun. Ancak çözümün nasıl olduğunu görünce adeta kafamda birçok ışık yandı ve aydınlandığımı hissettim. Özellikle mağara resmi bulmacasında yaklaşık yarım saat boyunca uğraştım ancak sonra geri çekilip baktığımda 2 saniye içerisinde çözümü buldum. Ne kadar basit ve ne kadar zor olduğunu buradan anlayabilirsiniz sanırım.

candle2

Tavsiye edebileceğim oyunlar arasında yer alacak bu oyunu LucasArt ve Sierra oyunlarını sevdiyseniz kesinlikle denemenizi öneriyorum. Bu oyun ile ilgili ekstra bir ayrıntı olarak, oyunun yapımcısı olan Teku Studios’un grafikerleri tüm bölümleri bilgisayar yerine elleri ile çizmeyi tercih etti. Daha sonra bu çizimler bilgisayar ile taratıldı ve ortaya muazzam bir sonuç çıktı diyebiliriz. Ancak oyunda olumsuz bulduğum bir nokta olarak WASD yerine ok tuşlarını kullanabilmemiz ve maalesef bunu ayarlayamıyoruz. En son FIFA 98 oyununu oynarken karakterimi yön tuşları ile yönlendirmek zorunda kaldığımı hatırlıyor ve bu açıdan bu oyuna ters bir bakış atıyorum.

CEVAP VER